امروز: سه شنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 1081
نسخه چاپی
در مسجد الرحمن تهران برگزار شد

نخستین جلسه هم‌اندیشی نخبگان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

نخستین نشست هم اندیشی نخبگان “جبهه منا” با حضور اعضای شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی و نامزدهای احتمالی مورد حمایت این جبهه برگزارشد.

 

محمد حسن جعفرزاده، مدیر برگزاری  نخستین نشست هم‌اندیشی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، با اشاره به برگزاری این نشست گفت: نخستین نشست هم اندیشی نخبگان همراه “جبهه منا” با حضور اعضای شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی و نامزدهای احتمالی مورد حمایت این جبهه، در مسجد الرحمن تهران برگزار شد.

وی افزود: در این نشست، با عنوان “منظومه انقلابی گری” که در مسجد الرحمن تهران برگزار شد،  اعضای شورای مرکزی و برخی از کاندیداهای معرفی شده این جبهه و نیز جمعی از نخبگان اقشار مختلف و حامیان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی و چهره‌های شناخته شده احزاب سیاسی، حضور داشتند.

به گفته جعفرزاده، در این جلسه حاضران، و سخنرانان درباره دو موضوع به بحث و تبادل نظر پرداختند. مدیر برگزاری نخستین جلسه هم‌اندیشی نخبگان جبهه مردمی، گفت: در نخستین بحث، سخنرانان زیرعنوان  “منظومه انقلابی‌گری” از نگاه رهبری، اولویت‌هایی را مشخص کردند تا با تولید محتوا در این زمینه توسط نخبگان، بتوان به شناخت درست منویات مقام معظم رهبری و پاسخ به مطالبات ایشان، همت گماشت.

جعفرزاده افزود: مبحث دومی که به آن پرداخته شد، گفتمان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بر اساس اولویت‌هایی بود که بتواند به دغدغه‌های اصلی مردم پاسخ دهد.

وی ادامه داد: در این جلسه، غیر از چهره‌های سیاسی، اعضای شورای مرکزی جبهه و برخی از نامزدهای احتمالی، گروهی از نخبگان کمیته‌های تخصصی اقشار مختلف نیز حضور داشتند. به گفته مدیر برگزاری نخستین نشست هم‌اندیشی نخبگان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، نشست هم اندیشی نخبگان، بر این اساس برگزار شده است تا آنها ضمن آشنایی با دغدغه‌های اصلی مردم بتوانند روشی برای پاسخ‌گویی به این نیازها و دغدغه‌ها بیابند. جعفرزاده گفت: رهبر معظم انقلاب پیش از این فرموده‌اند اگر قرار باشد کار جدی برای حل مشکلات مردم انجام شود ابتدا باید نخبگان جامعه تحت تاثیر قرار بگیرند؛ به همین دلیل، قرار است جلساتی از این دست بیشتر برگزار شود تا زمینه آشنایی بیشتر نخبگان با دغدغه مردم فراهم آید تا آنها با تولید محتوا بتوانند زمینه‌ای برای حل این مشکلات ایجاد کنند.

محمدباقر ذوالقدر رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، در ابتدای این نشست هم اندیشی به تشریح دلایل تشکیل این جبهه و حرکت آن بر اساس مشارکت بدنه مردمی پرداخت.

همچنین اعضای کمیته سیاسی این جبهه گزارشی از جریان شناسی سیاسی گروه ها در آستانه انتخابات و نیز لزوم بازگشت به گفتمان انقلاب اسلامی و مختصات انقلابی گری ارائه کردند و به نقد سیاست های دولت یازدهم از جمله مشکلات معیشتی و عدم تحقق وعده های دولت پرداختند.

بررسی تطور تاریخی جریان شیعی و انقلابی و تغییرات جامعه ایران از زمان مشروطه تا دولت های پس از انقلاب اسلامی از دیگر بخش های نشست هم اندیشی نخبگان بود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.