امروز: چهارشنبه, ۲۸ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 122
نسخه چاپی

دکتر نادر طالب زاده

نادر طالب زاده

هیأت‌مؤسس «جبهۀ مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» قبلاً چکاره بوده‌اند؟

نادر طالب زاده متولد سال ۱۳۳۲ در تهران است؛

وی دارای مدرک کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه راندولف میکن و کارشناسی ارشد کارگردانی سینما از دانشگاه کلمبیا است. طالب زاده فعالیت هنری را از سال ۱۳۵۹ در سیمای جمهوری اسلامی ایران با ساخت فیلمهای مستند آغاز کرد.

از دیگر فعالیتهای او میتوان به تدریس در مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی و مدیریت مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد.

هنوز ۳ – ۴ ماهی به پیروزی انقلاب مانده است که امام خمینی در یکی از صحبتهایشان می‎گویند: کمک کنید خبر انقلاب در دنیا منتشر شود. این فرمان امام، پای طالب‎زاده را به اولین کار‎های فرهنگی برای انقلاب ایران باز می‎‎کند. مترجم و راهنمای برخی رسانه‎‎ها و خبرگزاری‎‎ها می‎‎شود، تا حرف امام و انقلاب امام، روی زمین نماند. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز بلافاصله «تهران تایمز» را راه می‎‎‎اندازد.

همزمان با کار روزنامه، از دنیای فیلم‎سازی و کارگردانی هم غافل نیست و متناسب با شرایط و اقتضائات روز‎های بعد از انقلاب، قالب مستند را برای کار انتخاب می‎‎کند.

نادر طالب زاده تهیه‌کننده، مجری برنامه‌های تلویزیونی، مستند ساز و روزنامه‌نگار میباشد. فیلم بشارت منجی از جمله آثار اوست.

۴ دیدگاه

ارسال دیدگاه
 1. باسلام وسپاس فراوان از ایجادموج امید دربین نیروهای انقلابی توسط شما عزیزان .من یه استاد فلسفه دانشگاه ویک فرهنگی هستم .درجامعه ما به چندگروه انقلابی برمی خوریم .انقلابی نماها وانقلابیون واقعی و انقلابیون خسته از مسیر .اگر این جبهه بتواند با انقلابیون اصیل ارتباط پیدا کند و هسته مرگزی آنرا اندیشه های امام و مطالبات گمشده مردم بنا نهد خواهد توانست به اهداف خود برسد .مراقب انقلابیون کاسب باشین که این حرکت ارزشی را با چالش روبرو نسازد. دست شما را می بوسم و از صمیم قلب آرزوی توفیق دارم .

 2. باسلام
  همان دیدگاه استاد قلی زاده با کمی تغییر
  ….-اندیشه های گمشده امام و مطالبات واقعی مردم-….
  ….-مراقب کاسب های انقلابی نما باشین-….

  1. به گفته رهبرمان این کشور نیازمند مدیران انقلابی است.
   ما مردم ایران آماده نثار جان و خون مانند دفاع مقدسیم همتی باید و یک یا علی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.