امروز: سه شنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 1438
نسخه چاپی
ذوالقدر، رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی،

جبهه مردمی, حرکتی فرا گیر و مردمی است برای پاسخ به نیاز واقعی در کشور

محمد باقر ذوالقدر: دولت به دلیل چشم دوختن به خارج و امید بستن به بیگانگان وغفلت از توانمندیها وظرفیت های داخلی و ضعف وناکارآمدی مفرط ، از حل مشکلات اقتصادی عاجز مانده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، به نقل از روابط عمومی جبهه منا، دکترمحمد باقر ذوالقدر، رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که برای بازدید از مناطق عملیاتی (راهیان نور) به خوزستان سفرکرده است درجمع اعضای شورای جبهه در استان خوزستان اظهارداشت: جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی یک تشکیلات حزبی همچون احزاب متعارف نیست، بلکه این یک حرکت فرا گیر مردمی است جهت پاسخ به یک نیاز واقعی دراین مرحله ازحیات انقلاب وآن ضرورت وحدت وانسجام نیروهای انقلاب وهم افزایی آنان برای حل مشکلات اساسی کشور ومردم. وی افزود: مشکلات امروز کشور بخشی مربوط به تهدیدات وفشارهای خارجی است .ما ۴٠ سال است که در متن تهدید زندگی میکنیم و نظام سلطه برای شکست انقلاب و بازداشتن مردم از راهی که انتخاب کرده است ، هرچه در چنته داشته به میدان آورده است ، ازحمله نظامی تا تحریم اقتصادی ، محاصره سیاسی وتهاجم گسترده فرهنگی و تلاش برای نفوذ ویارگیری از درون نظام واثر گذاری بر نظام تصمیم سازی وتصمیم گیری مسئو لان کشور.

به گفته ذوالقدر، بخش دیگری از مشکلات امروز کشور ناشی از انباشت ضعف ها وناکارآمدی های داخلی است؛ که اساس آن باز میگرددبه اینکه بسیاری از مسئولان ما ودستگاه های حاکمیتی متاسفانه از انقلاب وروحیه ومنش انقلابی فاصله گرفته اند ،انگارفراموش کرده ایم که ما یک ملت وکشور انقلابی هستیم با اهداف وآرمان های بزرگ ، و دارای دشمنان خونی وقسم خورده ، به زندگی عادی ومنش وروش عادی وغیر انقلابی هم در زندگی شخصی وهم در مسئولیت های اجتماعی خوکرده ایم ؛ بسیاری از مسئولان ما به جای زهد وقناعت در زندگی شخصی، به ثروت اندوزی واشرافیگری روی آورده اند و به همین نسبت ازمردم ومشکلات ومصائب آنها فاصله گرفته اند.ب

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، در ادامه گفت: برای دفع تهدیدات دشمنان و حل مشکلات کشور باید به انقلاب باز گشت ، باید انقلابی عمل کرد ومردم وحل مشکلات آنها وخدمت بی منت به مردم را سرلوحه کارها قرار داد. دکتر ذوالقدر با بیان اینکه مشکل اقتصادی مهمترین مشکل و مسئله ی اساسی کشور است، افزود:دولت به دلیل چشم دوختن به خارج و امید بستن به بیگانگان وغفلت از توانمندیها وظرفیت های داخلی و ضعف وناکارآمدی مفرط ، از حل مشکلات اقتصادی عاجز مانده است . امروز کشور درگیر رکود و بیکاری بی سابقه ای است وبرای سومین سال متوالی مقام معظم رهبری با نگرانی از وضعیت اقتصادی کشور ومعیشت مردم ، تحقق اقتصاد مقاومتی را باتاکید بر تولید داخلی واشتغال جوانان ، به عنوان شعار سال معین کرده اند.ریشه بسیاری از آسیب ها ومعضلات اجتماعی، مشکلات اقتصادی است. رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با تاکید بر  اینکه فقر، بیکاری ،گرانی یا منشاء بسیاری آسیب های اجتماعی یا تشدید کننده آنهاهستند، افزود:حل مشکلات اقتصادی وبه تبع آن مشکلات اجتماعی وحتی فرهنگی موجود، نیازمند یک مدیریت انقلابی ، مردمی وکارآمد در راس قوه مجریه است که متاسفانه ازآن محرومیم.

به گفته. ذوالقدر، هدف اصلی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ایجاد وحدت وانسجام در نیروهای انقلاب و جهت دهی توان حاصل از انسجام نیروهای انقلاب برای حل مشکلات کشور است . انتخابات هدف ثانویه جبهه مردمی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع اعضای جبهه مردمی استان خوزستان، گفت: جبهه مردمی تلاش می کند نه یک فرد که یک دولت انقلابی و توانمند را به مردم معرفی کند و باحمایت از آن دولت، مشکلات کشور را حل وسایه شوم فقر وفساد وتبعیض را ازاین کشور دور کند. این مقام مسئول در جبهه منا، با بیان اینکه  شرط لازم برای موفقیت در تشکیل دولت انقلابی وحدت و همگرایی کاندیداهای جبهه است, اظهار داشت: بحمدالله بسیاری از آنها فرایند وسازوکار جبهه را برای ورود به انتخابات و انجام یک رقابت سالم وسازنده پذیرفته اندو بر پایبندی به آن ، شفاها و بعضا کتبا تصریح نموده اند. ذوالقدر بر این موضوع هم تاکید کرد که: جمع ملی جبهه که متشکل از قریب سه هزار نفر از نمایندگان نیروهای انقلاب از سراسر کشور هستند ،در دومین نشست خود در نیمه فروردین ، پنج تن از کسانی را که واجد شرایط ریاست جمهوری هستند از میان ده نفر کاندیدای موجود انتخاب میکنند ، وبه شورای مرکزی جبهه که توسط خود آنان انتخاب شده اند وکالت میدهند که کاندیدای نهایی جبهه را با در نظر گرفتن خواست مردم ومیزان محبوبیت اجتماعی وقدرت رای آوری آنان تعیین ومعرفی نمایند .

گفتنی است پیش از سخنرانی دکتر ذوالقدر، هریک از مسئولان جبهه مردمی در استان خوزستان و برخی شهرستان ها و همچنین مسئولین کمیته های جبهه در این استان به ارائه گزارش و نقطه نظرات خود پرداختند.

@jebhemardomi

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.