امروز: یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 2312
نسخه چاپی
قالیباف در همایش بزرگ دولت مردم:

هزینه روی کار آمدن دولت‌های نالایق را مردم می‌پردازند/ با حضور مردم می‌توان افتخار را به ایران و ایرانی بازگرداند

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه این روزها ما واقعیات تلخ و شیرین در کشورمان زیاد می‌بینیم، گفت: مردم در ۲۹اردیبهشت تصمیم خواهند گرفت و سکاندار اجرایی مدیریت کشور را مشخص خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی،‌ همایش بزرگ حامیان «دولت مردم» عصر امروز سه‌شنبه (۱۲ اردیبهشت ماه ۹۶) با حضور محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و جمع کثیری از معلمان و کارگران برگزار شد.

قالیباف در این همایش طی سخنانی، اظهار داشت: در ابتدا یادی کنیم از امام و شهدا و عرض خیرمقدم ویژه به یکایک جانبازان عزیز و ایثارگران داریم، این مردان مردی که سالیان طولانی بر بستر مجروحیت روی ویلچرها نشستند تا من و شما ایستاده در خدمت مردم باشیم.

وی افزود: مردم ۲۹ اردیبهشت‌ماه تصمیم خواهند گرفت و سکان‌دار مدیریت اجرایی کشور را مشخص خواهند کرد، واقعیت‌های تلخ و شیرین در کشور ما زیاد است، کشور ما کشور ثروتمندی است، همه ملت می‌دانند و باور دارند ایران فقط در حوزه ذخیره نفت و گاز رتبه اول جهان را دارد، در حوزه منابع انسانی امروز جزء جوان‌ترین کشورهای دنیا هستیم اما بسیاری از کشورهای دنیا با بحران نیروی انسانی مواجه هستد، در حالی که نیروی انسانی ما جوان، تحصیل‌کرده و متخصص هستند، از بُعد جغرافیایی شرایطی داریم که در زمستان و تابستان با اختلاف دمایی ۲۰ تا ۳۰ درجه مواجه هستیم، موقعیت اقلیمی ما به گونه‌ای است که در برخی استان‌ها همزمان ۴ فصل داریم.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه با بیان اینکه ظرفیت‌هایی زیادی در کشور داریم اما وقتی که این ظرفیت‌ها به درستی مدیریت نمی‌شود مردم باید هزینه آن را بدهند، تصریح کرد: ما در استان کرمان در اقلیمی هستیم که در کمتر از ۱۰۰ کیلومتر، یک طرف نخل‌های خرما را می‌بینند و در طرف دیگر گردوهای منطقه بردسیر را می‌بینید؛ همه این موارد قدرت‌های کشور ماست.

وی اضافه کرد: وقتی دولت‌های نالایق سرکار می‌آیند مثل قاجار که به خارج از کشور تکیه دارند و توجهی به داخل نمی‌کنند، هزینه آن را مردم باید بدهند، وقتی که مردم باز به طُرُق مختلف از میدان خارج می‌شوند، نتیجه آن استبداد منحوس دوران پهلوی می‌شود، رژیمی که هم به مردم ظلم کرد و هم سرباز بی‌چون و چرای آمریکا بود که باز هم هزینه آن را مردم باید بدهند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری یادآور شد: متأسفانه پس از انقلاب و با گذشت زمان، آرام‌آرام تأثیر مردم در تصمیمات کشور کاهش پیدا کرد، دفاع مقدس با حضور مردم اتفاق افتاد، مردم جنگ را مدیریت و فرماندهی کردند، اگر مردم نبودند ارتش و سپاه هم قادر نبودند جنگ را اداره کنند.

وی ادامه داد: مردم در دوران دفاع مقدس توانستند مهمات جنگ را بسازند، جنگ تمام نشده بود که به موشک دسترسی پیدا کردیم، مردم نشان دادند هر جا در صحنه هستند هم داریم، هم می‌شود و هم می‌توانیم.

قالیباف تصریح کرد: آنجایی که مردم در صحنه هستند، همه کاری شدنی است و حالا سؤال ما از دولتمردان این است که در کشوری یا این همه ظرفیت، چرا باید رکود در اقتصاد ما سیطره پیدا کند؟ چرا باید بیکاری آنچنان گریبان‌گیر مردم شود که فرزندان شرمنده خانواده و پدران شرمنده فرزندان شوند؟

این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه امروز همه آمارها نشان می‌دهد که میزان ازدواج کاهش و طلاق افزایش پیدا کرده است، گفت: بخش قابل توجهی از طلاق‌ها در یک یا دو سال زندگی اتفاق می افتد، آن هم به خاطر نداشتن یک شغل، فاصله یک جوان با نشاط و فارغ‌التحصیل تا تبدیل شدن به یک معتاد کارتن‌خواب فقط به خاطر یک شغل، کمتر از یکسال است.

قالیباف ادامه داد: علت این موضوع آن است که امروز یک تعداد افراد فرصت‌طلب و منفعت‌طلب هستند که می‌خواهند بیشترین منفعت را از سرمایه ملی و اموال عمومی در کشور ببرند بدون اینکه هیچ تلاشی انجام دهند. آنان می‌خواهند فقط با نفوذ و پارتی و ثروت و تهدید و تطمیع، کار را پیش ببرند تا بیشترین منفعت را برایشان داشته باشد و کسی هم مقابل آنها نمی‌ایستد.

وی خاطرنشان کرد: من در روستا زندگی کردم و معنی کشاورزی را میدانم. یک کشاورز وقتی می‌خواهد محصول خود را عرضه کند، حداقل سود را می‌برد اما از آن طرف مردم همان محصول و میوه را بسیار گران می‌خرند و تنها سود نصیب دلالان زالوصفت می‌شود.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: با این کار هر روز تولیدکنندگان ما بدبخت تر شده ولی دلالان و واردات‌چیان هر روز ثروتمندتر می‌شوند.

قالیباف با بیان اینکه جوانان ما فرصت کار و اشتغال ندارند، تصریح کرد: امروز فرزندان روستایی ما امیدی به آینده شان ندارند که آن هم به خاطر حضور همان ۴ درصدی هاست.

وی گفت: ما باید ۲۹ اردیبهشت به این روند پایان داده و مردم را در سیاست و اشغال دخالت بدهیم چرا که این مردم نه صبر ایوب دارند و نه عمر حضرت نوح.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه تصریح کرد: ما مطمئن هستیم با «دولت مردم»، مشکلات را حل می‌شود چرا که معتقدیم «می‌شود»، «می‌توانیم» و «داریم».

قالیباف گفت: با برگشتن مردم به صحنه اداره کشور، مجددا زنگ کارخانه ها به صدا در می‌آید و تولیدکنندگان ما با عشق از سحر مشغول کار می‌شوند و زمین‌های کشاورزی ما پر قوت از قبل بوده و کشاورزان با تمام تلاش به تولید می‌پردازند.

وی گفت: در این صورت است که به جای یک کشور وارداتی، به زودی تولیدات خودمان را در کشورهای دیگر می‌بینیم و قدرت بالای اقتصادی خواهیم داشت و می‌توانیم عزت و افتخار را به ایران و ایرانی برگردانیم.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.