امروز: دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 2374
نسخه چاپی
زاکانی:

برجام سایه جنگ را از کشور برنداشته است/ خفقان را کسی ایجاد کرده که نقادها را به جهنم حواله می‌دهد/ برادر آقای رئیس‌جمهور پاسخگوی عملکردش باشد

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تدبیر رهبری، انسجام ملی، نیروهای دفاعی و سرپنجه‌های ایران در منطقه سایه جنگ را از کشور برداشته و در این زمینه برجام هیچ نقشی نداشته است.

علیرضا زاکانی در حاشیه همایش رئیس جمهور تراز انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در قزوین با بیان اینکه رئیس جمهور در هفته‌های اخیر احساسی شده و صحبت‌هایی را مطرح می‌کند، اظهار داشت: به نظر می‌رسد این دولت، نخستین دولت چهار ساله ایران است و هیچ رئیس جمهوری در این موقعیت نبوده که این اثر ناشی از عملکرد خود دولت است.

وی در خصوص مشکلات گردوغبار و ریزگردها در غرب کشور ادامه داد: خانم ابتکار می‌گوید حل این مشکل ۳۰ سال طول می‌کشد و به عراق مربوط می‌شود یا اینکه رئیس جمهور اذعان می‌کند عذاب الهی است که باید بگوییم بله، اگر عذاب الهی است به خاطر شما و مسؤولان ایجاد شده است.

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری صراحتاً فرمودند در جزئیات مذاکرات دخالت ندارند، اضافه کرد: وقتی ابوترابی در مجلس از آقای شمخانی در این خصوص پرسید، ایشان اذعان کرد که فقط سه نفر روحانی، ظریف و لاریجانی از جزئیات مطلع بودند اما اجازه پخش آن فیلم مجلس را نداد.

زاکانی گفت: امروز همه چیز محرمانه است و حتی هیأت‌ مدیره ایران‌خودرو هم از قرارداد پژو مطلع نیست که این یک نمونه از مسائل موجود است.

وی با اشاره به این نکته که هر دولتی که سرکار بیاید متعهد به رعایت برجام است و تا وقتی آن‌ها برجام را پاره نکنند ما آتش نمی‌زنیم، خاطرنشان کرد: در قضیه کرسنت دست پسر آقای مهاجرانی پشت قضیه بود که ۵۴ میلیارد دلار خسارت عدم‌النفع آن است که وقتی آقایان متوجه قضیه شدند، دیگر از آن حرفی نزدند.

نماینده تهران در مجلس نهم ادامه داد: من از حرف زدن ابایی ندارم و به خاطر آن به دادگاه هم احضار و تبرئه شده‌ام اما امروز نوبت برادر آقای رئیس جمهور است که پاسخگوی عملکرد خود باشد.

زاکانی عنوان کرد: آنچه که امروز سایه جنگ را از کشور برداشته است تدبیر رهبری، انسجام ملی، نیروهای دفاعی و سرپنجه‌های ایران در منطقه است و ادعای برخی بر خلاف این صحیح نیست.

این نماینده مجلس مطرح کرد: رئیس جمهور صحبت از دیوارکشی و تفرقه میان شیعه و سنی می‌کند و قومیت‌ها را در مقابل هم قرار می‌دهد تا چند رأی به دست آورد که در پاسخ باید گفت ما به جای خیابان‌ها، بین جیب کاسبان و دست‌های دریده‌ای که در بیت‌المال چنگ‌اندازی می‌کنند با سفره خالی مردم دیوار می‌کشیم.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خفقان را کسی ایجاد کرده که نقادها را به جهنم حواله می‌دهد، افزود: برخی دوست دارند روی برانکارد و با کپسول اکسیژن هم مدیر کشور باشند که نباید به مدیریت‌های پیر و خسته که گاهاً کاسبی شخصی دارند، اقتدا کرد و مملکت‌داری با ثروت‌های چند هزار میلیاردی امکان‌پذیر نیست.

زاکانی در خصوص تصویب برجام در مجلس گفت: برجام با چند شرط از سوی مجلس، رهبری و … تصویب شد و با عدم اجرای این شروط ،عملاً برجام تصویب نشده است و ما هم در آن هنگام فریادهای خود را زدیم اما در اقلیت بودیم و لاریجانی که همفکر روحانی بود، به مصوبه شدن آن کمک شایانی کرد.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.