امروز: چهارشنبه, ۲۸ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 2399
نسخه چاپی
فرزین در نشست «واکاوی آواربرداری اقتصادی»:

درآمد دولت از یارانه‌ها ۸۵ هزار میلیارد است/ هدفمندی یارانه‌ها یک ریال هم کسری درآمد نداشت

دبیر سابق ستاد هدفمندی یارانه‌ها با بیان اینکه روال فعلی کشور آسیب‌زاست، گفت: درآمد دولت از یارانه‌ها ۸۵ هزار میلیارد تومان است اما به افکار عمومی گفته می‌شود در این زمینه کسری وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، محمدرضا فرزین دبیر سابق ستاد هدفمندی یارانه‌ها در نشست کمیته مدیران جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با عنوان «واکاوی آواربرداری اقتصادی» که عصر امروز سه‌شنبه در سالن همایش مسجد نور تهران برگزار شد، با بیان اینکه بنده آدم سیاسی نیستم اما برای کشور دغدغه دارم، اظهار داشت: روال فعلی به کشور آسیب می‌زند و این وضع به نفع کشور نیست.

فرزین در ادامه با بیان اینکه ما به هدفمندی یارانه‌ها به این جمع‌بندی رسیدیم که برای اصلاح کشور نیاز به اصلاح ساختاری داریم، تصریح کرد: بنابراین ما به منظور اصلاح ساختار اقتصادی کشور برنامه تحول اقتصادی را در ۷ بند تدوین کردیم.

دبیر سابق ستاد هدفمندی یارانه‌ها با تاکید بر اینکه امروز همه پذیرفته‌اند که بهترین روش یارانه‌ها پرداخت نقدی است، به برخی ادعاها درباره گداپرور بودن این روش اشاره کرد و افزود: علیرغم این ادعاها امسال خود آقایان به کمیته امدادی‌ها ۳ برابر یارانه داده‌اند. آیا این پرداخت یارانه‌ها گداپروری بود؟ تا زمانی که ما این کار را انجام دادیم سختی‌های زیادی وجود داشت اما بالاخره پرداخت یارانه‌ها جا افتاد.

وی تاکید کرد: هدفمندی یارانه‌ها یک ریال هم کسری درآمدی نداشت و همین حالا نیز یارانه کمیته امداد را سه برابر کرده‌اند در حالی که همین‌ها می‌گفتند ما کسری داریم.

فرزین ادامه داد: در حال حاضر درآمد دولت از یارانه‌ها ۸۵ هزار میلیارد تومان است و حساب کردن آن با یک ماشین حساب ساده نیز امکان پذیر است ولی به افکار عمومی گفته می‌شود که کسری وجود دارد. به خصوص در حال حاضر که سه مرتبه اصلاح قانون صورت گرفته است.

دبیر سابق ستاد هدفمندی یارانه‌ها با تاکید بر اینکه دلیل ندارد که واقعیت‌ها را نگوییم افزود: قرار بود همه پول‌ها به ستاد هدفمندی یارانه‌ها بیاید و آنجا تقسیم شود اما این کار صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه پرداخت نقدی روش صحیحی بود، یادآور شد:اصلاح قیمت انرژی نیز کاملا درست بود که متوقف شد در حالی که ما این دو اصلاح را همزمان انجام دادیم.

فرزین با بیان اینکه نباید اقتصاد ونزوئلا را با ایران مقایسه کنیم، خاطرنشان کرد: بنده در این زمینه کار کرده و با مسئولان ونزوئلا صحبت کردم اما برخی در این حوزه‌ها دست به هوچی‌گری می‌زنند.

دبیر سابق ستاد هدفمندی یارانه‌ها اصلاحات اقتصادی را امری سخت و مستلزم دشنام شنیدن عنوان کرد و گفت: اصلاح اقتصادی امری است که باید در طول زمان صورت بگیرد و فرایند اصلاحی آن همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.