امروز: شنبه, ۳۰ تیر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 2655
نسخه چاپی

دشمن در عرصه خارجی می‌خواهد فرش را از زیر پای ایران بکشد/ براندازی نظام دلیل نفوذ دشمن در داخل است/ هشدار درباره پروژه «سایش ولایت»

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: پادزهر نفوذ دشمن اطاعت از رهبری و ولایت است که نقطه مقابل «سایش ولایت» است، سایش ولایت یعنی ما زباناً بگوییم درود به رهبری و حرف خودمان را بزنیم و سپس ۱۸۰ درجه مقابل رهبری جبهه بگیریم.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی صبح امروز در جمع مردم اهر اظهار داشت: در عرصه خارجی دشمن می‌خواهد فرش را از زیر پای ایران بکشد و می‌خواهد هر جا فکر ایران و اندیشه ایران حضور دارد، بتواند به شیوه نرم و اگر نشد به شیوه سخت و خشن وارد شود تا این فرش را بکشد که نمونه بارز آن در بحریناتفاق افتاد زیرا ماجرا این است که آنجا فرهنگ، فرهنگ انقلاب بود.

وی در خصوص جو حاکم در بحرین گفت: در اکثر حسینیه‌های آنجا عکس مقام معظم رهبری و در بازار بحرین سخنانی از الشهید المطهری، السید القائم، الشهید بهشتی، الشهید سید محمد باقر صدر بود که من چنین وضعیت را در تهران و قم ندیدم؛ این به آن معنی است که فرهنگ انقلاب در آنجا وجود دارد.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: سید حسن نصرالله خود را سرباز ولایت می‌داند و این امر برای استکبار جهانی قابل تحمل نیست که در این راستا آمدند به حزب‌الله گفتند یا ما باید حساب شما را ببندیم یا حساب کل کشور لبنان را با تحریم خواهند بست این ترجیح داده شد که حساب حزب‌الله بسته شود و این به معنی تحریم ایران بود، در سوریه هم قضیه همین است، هر جا فرهنگ انقلاب باشد نمی‌توانند تحمل کنند.

این‌که بگویند دشمنان از پروژه براندازی عبور کردند، خیال خام است

وی در ادامه در خصوص بخش دوم نقشه دشمنان انقلاب، اظهار داشت: این‌که کسی بگوید دشمنان از پروژه براندازی نظام عبور کردند، خیال خام است؛ دشمنان به‌شدت به دنبال براندازی انقلاب اسلامی هستند، به هر شکلی که بشود.

امام جمعه موقت تهران گفت: در طول این ۳۸ سال همه راه‌ها را رفته‌اند، ابتدا با آغاز جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعثی که می‌خواست سه روزه ایران را تصرف کند ولی دید نشد و بعد از ۸ سال موفق نشد، دوم از راه ۶ کودتا علیه نظام که تدارک دیدند و نشد، برخی کودتاها یک ربع مانده به کودتا خنثی شد و آخر تروریست‌ها را به جان مردم انداختند، منافقین ۱۷ هزار بی‌گناه را اعم علما تا کشاورز و معلم و مادر و بچه را ترور کردند.

آیت‌الله خاتمی گفت: تردیدی نبود که دشمن با نفوذ در داخل درپی براندازی بود، آن‌هم به نحوی حتی با اینکه اسمش را جنگ نرم گذاشته بودند ولی تحمل نکردند، در فتنه ۸۸ آمدند پاسگاه خیابان نزدیک میدان آزادی را اشغال کردند و تعدادی را به شهادت رساندند، مسجد را به آتش کشیدند و هنوز نشانه‌هایش است.

وی افزود: دقیقاً عاشورای سال ۸۸، تهران میدان جنگ بود، این طلبه ناچیز جنگ را هم دیده ولی خیابان‌های تهران میدان جنگ بود. بنده میدان هفت حوض نارمک اقامه نماز کردم، دیدم حلقه‌های حفاظت غیرعادی است، به خودم گفتم من این قابلیت را ندارم ۳،۴ حلقه حفاظت مستقر باشد. گفتند تهدید کردند اگر با سنگ توانستید خاتمی را بکشید با سنگ، نشد با گلوله کارش را تمام کنید. میدان جنگ یعنی چنین چیزی، اسمش درست است کودتای نرم بود ولی تحمل نکردند و تبدیل به کودتای سخت شد.

دشمنان به تغییر از درون دل بستند و پروژه براندازی دقیقاً از این راه دنبال می‌شود

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: اینها روش‌هایی است که برای براندازی نظام از این راه وارد شدند، ولی هم‌زمان با این براندازی سخت، براندازی نرم هم شروع شد، براندازی نرمی که آقا اسمش را گذاشت تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، این اواخر هم فرمودند ناتوی فرهنگی که از آن زمان‌ها آغاز شده بود و این چشم بینای مردم آن را می‌دید؛ عید فطر پارسال هم حضرت آقا مسئله نفوذ را مطرح کردند؛ تا الآن شاید ۲۰۰ بار واژه نفوذ را آقا فرمودند که دشمن در پی نفوذ است؛ نفوذ یعنی چی؟ نفوذ یعنی همین‌که نخست‌وزیر فرانسه گفت استراتژی ما در ایران تغییر از درون است و اینها در ایران هستند.

وی افزود: این نشانه آن است که دشمنان دل بستند به این تغییر از درون و پروژه براندازی دقیقاً از این راه دنبال می‌شود، تغییر از درون یعنی اینکه جوانان ما را از اعتقاد تهی کنند، اینجاست که روحانیت نقش خودش را نشان می‌دهد، رسالت اعتقادی ما تبلیغ دین اسلام است.

امام جمعه موقت تهران گفت: طبق آماری که به ما دادند گفتند شهرستان اهر ۹۰ روحانی دارد، از این ۹۰ روحانی یعنی ۹۰ سنگر حفظ دین ما هیچ راهی نداریم جز استفاده از این سنگرها.

آیت‌الله خاتمی گفت: قصه فضای مجازی دیگر از دست خود تولیدکنندگانش هم خارج‌ شده است، تولیدشان در آمریکاست ولی اوباما می‌گوید من گفته‌ام چند شبکه تلویزیونی را روی دخترانم ببندند، نخست‌وزیر سابق انگلیس گفت من گفته‌ام بسیاری از شبکه‌ها را بر روی بچه‌هایم ببندن؛ ببینید عزا چقدر زیاد است که مرده‌شور دارد گریه می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خطاب به روحانیون تاکید کرد: در جلسات خودمان به مبانی اعتقادی بپردازیم، در خطبه‌های نماز جمعه خطبه دوم سیاسی است ولی خطبه اول صرفاً اعتقادی است؛ اعتقاد به معاد، ۲ هزار آیه قرآن یعنی تقریباً یک‌سوم قرآن در رابطه با معاد است، این مباحث کجا باید مطرح شود؟ از زبان چه کسی باید مطرح شود؟ از زبان شما علما، در قرآن معاد ۷۰ نام دارد، هر نام معاد سوژه سخنرانی‌های طولانی است.

بی‌حجابی در راستای تغییر از درون  دشمن است/افرادی که می‌گویند ما جز آبگوشت بزباش و قورمه‌سبزی چیزی بلد نیستیم مصداق پروژه نفوذ هستند

وی بدحجابی و شل حجابی‌ها و بی‌حجابی‌ها در راستای تغییر از درون دشمن ذکر کرد و افزود: چهارشنبه سفید را راه انداخته‌اند، روز چهارشنبه می‌آیند و بالباس مخصوص و بدون روسری در جامعه حاضر می‌شوند و عکس می‌اندازند، این نفوذ از درون است. نفوذ از درون یعنی فکر تصمیم‌گیرندگان فکر انقلابی نباشد.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: افرادی که می‌گویند ما جز آبگوشت بزباش و قورمه‌سبزی چیزی بلد نیستیم مصداق پروژه نفوذ هستند، این یعنی باور نداشتن به توانایی‌های ایران و ایرانی، این یعنی ما نمی‌توانیم و همین که نفوذ یعنی خیلی قوی دیدن دشمن‌ها، یعنی اینکه فکر کنید دشمنان ما خیلی قوی هستند، خیلی مقتدرند.

نفوذ یک‌راه نرم برای براندازی است

آیت‌الله خاتمی در خصوص براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران، مطرح کرد: براندازی گاهی از راه سخت است و گاهی از راه نرم و نفوذ یک‌راه نرم برای براندازی است و امروز وظیفه ما نشر دین است، خداوند نعمت رهبری هوشیار به ما داده و پادزهر این نفوذ اطاعت از رهبری و ولایت است.

وی به نقطه مقابل این پادزهر هم اشاره کرد و گفت: پادزهر این نفوذ اطاعت از رهبری و ولایت است که نقطه مقابل سایش ولایت است، سایش ولایت یعنی ما زباناً بگوییم درود به رهبری و حرف خودمان را بزنیم و بعدا ۱۸۰ درجه مقابل رهبری جبهه بگیریم.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: وحدت زیر پرچم ولایت است و برخی وحدت را درست معنا نمی‌کنند هر که سلیقه آنها حرف زد می‌گویند این وحدت آمیز حرف می‌زند و هرکه برخلاف آنها حرف بزند می‌گوید بر ضد وحدت حرف می‌زند.

خاتمی به خاطره‌ای اشاره کرد و گفت: یک روحانی‌ای می‌گفت رفتم به اداره‌ای از فتنه گفتم، فتنه‌ای که صدها بار آقا گفته است؛ رئیس اداره به من گفت که این آقا تفرقه‌آمیز صحبت می‌کند اگر با ولایت و همراه ولایت صحبت کردن تفرقه آمیز است و هرکس همراه شما باشد طرفدار وحدت است، این تعریف از وحدت تفرقه آفرین است و وحدت فقط زیر پرچم ولایت معنی پیدا می‌کند. میزان احترام ما به همه بسته به میزان همراهی آن شخص با ولایت است.

این استاد حوزه و دانشگاه  افزود: هر گوینده، خطیب و هر نویسنده‌ای به میزانی که همراهی با ولایت دارد نور چشم ماست و هر که ذره‌ای ضد ولایت باشد به همان اندازه از چشم مردم می‌افتد.

خیز گرفته‌اند برای آسیب زدن به انقلاب اسلامی /اگر آسیبی به کشتی انقلاب برسد اصولگرا و اصلاح‌طلب ندارد، تر و خشک باهم می‌سوزد

وی به نقش رهبری در نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر رهبری حکم تنفیذ ریاست جمهوری را ندهد، ریاست جمهوری ایشان مشروعیت ندارد تا زمانی که حکم رئیس قوه قضائیه را ندهد حکم تمام قضات باطل است تا زمانی که به ۶ فقیه شورای نگهبان حکم ندهد، مصوبه‌های مجلس ارزشی ندارد؛ یعنی کل نظام ما و مشروعیت‌ آن به ولی‌فقیه است.

آیت‌الله خاتمی افزود: شرایط، شرایط حساسی است، خیز گرفته‌اند برای آسیب زدن به انقلاب اسلامی ۴۱۹ نفر تحریم‌ها علیه ایران را تصویب کردند و فقط ۲ نفر همراهی نکردند؛ این یعنی چی؟ این یعنی اینکه همه آنها سروته یک کرباس هستند؛ دموکرات و جمهوری‌خواه ندارد؛ بعد رفته سنا، سنا تأیید کرده است و رئیس‌جمهورشان هم امضا کرده است.

وی در رابطه با رئیس‌جمهور آمریکا گفت: این فرد کسی است که به گفته خودش به‌جز انجیل کتابی مطالعه نکرده است کسی که تاجر کاباره است و رفتارش این را نشان می‌دهد؛ در این خصوص آنچه باید توجه داشته باشیم این است که ما همه سوار یک کشتی هستیم و اگر آسیبی به این کشتی برسد اصولگرا و اصلاح‌طلب ندارد، تر و خشک باهم می‌سوزد.

عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: مسئولان باید توجه داشته باشند، رئیس‌جمهور، رئیس‌جمهور ۲۴ میلیون نیست، رئیس‌جمهور آن ۱۶ میلیون نفر هم هست، رئیس‌جمهور آن عده‌ای که اصلاً رأی نداده‌اند هم است.

آیت‌الله خاتمی در خاتمه گفت: مسؤولان جوری باید صحبت کنند که بوی جناح و حزب از آن در نیاید، نگویند آن‌کسانی که به ما رأی داده‌اند شهروند ما هستند و حق شهروندی دارند؛ ما وظیفه‌داریم به آن ۲۴ میلیون رسیدگی کنیم، این طرز حرف زدن درست نیست.

منبع : فارس

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.