امروز: سه شنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 2660
نسخه چاپی

مهم ترین اهداف جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از دیدگاه دکتر فروزنده

درک و شناخت دقیق دیدگاه و نظرات مقام معظم رهبری و شناسایی دقیق مشکلات و مطالبات مردم و مطالبه آن از مسئولین از مهم ترین اهداف و وظایف جبهه مردمی انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ، دکتر لطف ا… فروزنده دهکردی از اعضای شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در زمینه اهداف و ماموریت های این جبهه و همچنین شرایط تحقق این اهداف نکات مهمی را طی یادداشتی به اختصار یادآور شده است .

یک از اهداف و وظایف جبهه مردمی انقلاب اسلامی، درک و شناخت دقیق دیدگاه و نظرات مقام معظم رهبری و ترویج و تبلیغ آن است. باور این است اگر فرمایشات رهبری، گفتمان غالب در جامعه شود مسیر عدالت پیشرفت و کارآمدی و رفاه برای مردم فراهم خواهد شد.

یکی دیگر از ماموریت و اهداف جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی شناسایی دقیق مشکلات و مطالبات مردم و مطالبه آن از مسئولین و دستگاه های اجرایی است – حتی رهبری انتظار دارند که از ایشان نیز مطالبه انجام گیرد.

*الزام تحقق این دو هدف چیست؟

اولین گام، شناسایی دقیق دیدگاه های رهبری است، مجموعه نیروهای نخبه جبهه مردمی وظیفه دارند، فرمایشات و منظومه فکری رهبری را بدرستی شناخته و تحلیل کرده و دال اصلی گفتمان، گفتمان مقطعی و گفتمان فرعی را احصا نموده و با برگزاری جلسات و نشست های حضوری و فضای مجازی یک درک مشترکی در بدنه و آحاد نیروهای جبهه انقلاب ایجاد کنند.

در همین ارتباط استفاده از ابزارهای علمی مانند نظر سنجی، آینده پژوهشی، طراحی استراتژی، نیازها و مطالبات واقعی و موثر مردم را شناسایی و دسته بندی و اولویت بندی نماید.

در گام دوم نهضت مطالبه گری با استفاده از ابزارهای فرهنگی، تبلیغی است، در این ارتباط رسانه ملی و سایر رسانه های انقلاب، نخبگان صاحب قلم و بیان، تریبون نهادهای فرهنگی، اجتماعی بایستی نقش خود را تعریف و وارد عمل شوند.

عموم مردم با استفاده از ابزار چهره به چهره می توانند نقش تعیین کننده داشته باشند تجربه نشان داده است، این ابزار چقدر موثر است و می تواند به سرعت یک موضوع را گفتمان غالب و مسلط کند.

امروز انقلابی گری، کارآمدی و حل مشکلات اقتصادی مهمترین دغدغه رهبری و مردم است که این بایستی آحاد اعضاء و هواداران جبهه مردمی به میدان آمده و نقش ایفا کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.