امروز: دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 3016
نسخه چاپی

ادعای روحانی برای ۶۵۰ هزار شغل عجیب و غریب است/ هنوز یک مورد شغل ایجاد شده در دولت یازدهم را نشان ندادند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ادعای روحانی برای ایجاد ۶۰۰ هزار شغل سالانه در کشور، این ادعا را عجیب و غریب دانست و گفت: در دولت یازدهم هم چنین ادعایی مطرح می شد که ما تقاضا کردیم شغل های ایجاد شده را نشان دهند اما هنوز یک مورد شغل ایجاد شده را نشان ندادند.

 سید حسن نقوی حسینی نماینده ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعای حسن روحانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه ایران جزو پنج کشور دنیاست که سالانه ۶۰۰ هزار به بالا شغل ایجاد می کند، گفت: این شعارها در دولت یازدهم هم داده شد اما وقتی ما بررسی کردیم که چنین چیزی ندیدیم.

وی افزود: در دولت یازدهم هم شعار ایجاد ۷۵۰ هزار شغل مطرح می شد اما در عمل ما چیزی ندیدیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جمعیت یک میلیون نفری حوزه انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا تصریح کرد: جمعیت حوزه انتخابیه اینجانب حدود یک هفتادوپنجم جمعیت کل کشور را شامل می شود و اینجانب بصورت مکتوب از رئیس جمهور و مقامات دولت درخواست کردم تعداد شغل های ایجاد شده در حوزه انتخابیه اینجانب را به ما نشان دهند.

نقوی حسینی تصریح کرد: اینجانب از آقایان سوال کردم که این شغل ها کی و کجا ایجاد شده و چه کسانی مشغول بکار شدند.

وی تاکید کرد: متاسفانه تا به امروز هیچ مقامی به سوالات اینجانب در مورد شغل های ایجاد شده پاسخی نداده است و ما هیچ اطلاعی از شغل های ایجاد شده نداریم و شغلی هم ندیدیم.

نماینده ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در همین زمینه مثالی زد و گفت: حکایت شغل های ایجاد شده روحانی مثل حکایت حاکمی است که برای شخصی هزار ضربه شلاق تعیین کرد. مرد گفت ای حاکم! شما یا نمی دانید شلاق چیست یا نمی دانید هزار چقدر است.

نقوی حسینی تصریح کرد: وقتی در کشور ۶۵۰ هزار شغل ایجاد می شود یعنی سرمایه گذاری کلانی باید صورت می گرفت و در پی این سرمایه گذاری باید رونق بوجود می آمد که ما اینها را در جامعه مشاهده نکردیم.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما دچار اشکال است، افزود: اگر نگاه دولت به حوزه اقتصاد باشد، نباید منتظر تحول خاصی باشیم . بنابراین برای ایجاد تحول در عرصه اقتصادی باید نگاه دولت تغییر کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: در حال حاضر رکود بر اقتصاد کشور حاکم است. در این شرایط نه امکان ایجاد شغل وجود دارد و نه رونقی در عرصه اقتصادی مشاهده می شود.

نقوی حسینی گفت: با این شرایط فعلی کارخانه ها و کارگاههای تولیدی در حال تعطیل شدن هستند.

وی افزود: رئیس جمهور در ایام تبلیغات می گفت که ملاک تورم مرکز آمار نیست بلکه جیب مردم است اگر رئیس جمهور به این نظر خود اعتقاد داشته باشد، باید بداند که جیب مردم نشان می دهد که تورم بالای ۲۰ درصد است نه تک رقمی.

منبع : افکارنیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.