امروز: دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 3020
نسخه چاپی

دستگاه‌های دیپلماسی باید یک ائتلاف حمایتی از میانمار شکل دهند/ چرا مجلس جلسه اضطراری تشکیل نداده؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: عربستان ائتلاف ضد سوری و ضد یمن تشکیل داده و مردم مظلوم را به راحتی می‌کشد، اما مسئله این است که در جهان اسلام چرا ائتلافی شکل نمی‌گیرد که مردم مظلومی مثل میانمار را نجات دهد.

حجت الاسلام و المسلمین ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی پیرامون فجایع اخیر میانمار گفت: آنچه مسلم است آمریکا در مقابله با جهان اسلام دو راهبرد دارد راهبرد اول اینکه جنگ درون تمدنی راه بیندازد برای مثال تروریست‌ها را در منطقه خاورمیانه و در کشورهای اسلامی حمایت کند تا جلوی پیشرفت این کشور‌ها را بگیرد و چتر حمایتی برای صهیونیست‌ها فراهم نماید. راهبرد دوم جنگ برون تمدن هاست که هر جای دنیا نسبت به کشتار مسلمانان، استعمار کشورهای اسلامی، راه اندازی نظام‌های اسلامی تلاش می‌کنند و اقدامات نظامی و غیرنظامی انجام می‌دهند.
وی در ادامه افزود: فجایع میانمار که اخیرا شدت بیشتری گرفته است در واقع یک راهبرد جنگ برون تمدنی است که دولت میانمار را برای کشتار مسلمانان تحریک و تقویت کرده است.
ذوالنور در ادامه افزود: در حال حاضر شاهد سکوت عمیق و ملموس مجامع بین المللی هستیم. سازمان ملل و حقوق بشر بین الملل سکوت معناداری را در این باره پیشه کرده اند، اما اطلاعات واصل شده حاکی از آن است که رژیم اشغالگر صهیونیستی به شبه نظامیان میانماری تجهیزات نظامی ارسال می‌کند با این حال در جهان اسلام هم برای مقابله با آن هیچ کاری انجام نشده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای مقابله با این فاجعه انسانی و اسلامی چند راه وجود دارد ۱ -برخورد حقوقی که مقام معظم رهبری نیز تاکید داشته اند و از دستگاه‌های ذیربط باید پیگیری شود. کمیته حقوق بشر مجلس و قوه قضاییه باید به صورت جدی فعال شوند و برای دفاع از مردم مظلوم میانمار تلاش کنند. ۲ -فضاسازی تبلیغاتی در دنیا صدا و سیما باید فعال شود و محور یک عملیات روشنگری در دنیا را در دست بگیرد که در پی آن مردم دنیا نسبت به این فجایع انسانی و نسل کشی‌ها بیدار گردند. ۳ -راه مقابله اقتصادی این است که به تحریم استبدادگران میانمار بپردازیم میانمار نفت خود را از کشورهای دیگر وارد می‌کند و باید در جهان اسلام به اقدامات او اعتراض شود و مورد تحریم اقتصادی قرار بگیرد همان گونه که نسبت به کشورهای اسلامی مثل ایران و سوریه و دیگر کشور‌ها مثل کره تحریم‌های بین المللی انجام گرفته، اما سوال اینجاست چگونه و چرا از تحریم‌های اقتصادی برای جلوگیری از نسل کشی میانمار استفاده می‌شود. ۴ -راه مقابله از طریق اقدام نظامی است همان طور که شاهد بودیم عربستان ائتلاف ضد سوری و ضد یمن تشکیل داده و مردم مظلوم را به راحتی می‌کشد، اما مسئله این است که در جهان اسلام چرا ائتلافی شکل نمی‌گیرد که مردم مظلومی مثل میانمار را نجات دهد. اینجا ریاست جمهوری باید توجه کنند که چنین اتفاقی بیفتد و دولت و دستگاه‌های دیپلماسی باید فعال شوند که یک ائتلاف حمایتی از میانمار شکل بگیرد.
وی در پاسخ به این سوال که چرا تا به الان مجلس اقدام ملموسی در این زمینه انجام نداده است گفت: به دلیل تعطیلی‌ها مجلس تا به امروز در این زمینه فعال نبوده است.
ذوالنور هم چنین در تایید سخنان خبرنگار مبنی براینکه آیا نباید مجلس برای چنین فاجعه انسانی و اسلامی جلسه اضطراری تشکیل می‌داد گفت: بله چنین ایرادی به مجلس شورای اسلامی وارد است.
منبع : خبرگزاری دانشجو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.