امروز: سه شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 3204
نسخه چاپی

فعالیت جمنا برای انتخابات ۱۴۰۰/ وعده‎های دولت در ایجاد اشتغال خیالی است/ عبور از خط قرمز و رقیب‌هراسی دلیل پیروزی روحانی در انتخابات

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالیت جبهه مردمی برای انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: در انتخابات قبل فرصت ما کم بود به طوری بود که مردم حتی رئیس جبهه مردمی را نمی‎شناختند.

سید محمد حسینی عصر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: هجمه فرهنگی دشمن روزبه‌روز افزایش می‎یابد آنهایی که دغدغه دارند نباید نسبت به این مسائل بی‎تفاوت باشند، هجمه فرهنگی غرب به عنوان یکی از چالش‎های نگران‎کننده در کشور است، عده‎ای می‎خواهند تهاجم فرهنگی در جامعه اسلامی عادی‎سازی شود.

وی در خصوص فعالیت جبهه مردمی انقلاب اسلامی تصریح کرد: این جبهه پنج ماه قبل از انتخابات شکل گرفت و هیچ اجماع دیگری از سوی دوستان وجود نداشت به همین منظور روی جمنا تأکید و تمرکز شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم افزود: برای نخستین‎بار بود که در دوره دوم انتخابات ریاست ‎جمهوری، کاندیدای رقیب ۴۰ درصد آرای انتخابات را به خود اختصاص دهد.

حسینی بر لزوم تقویت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: فعالیت این جبهه در شهرستان‎های کوچک شروع می‎شود و به جمع‎آوری نیرو می‎پردازد، سپس هیأت‎امنایی از بین آنها تشکیل خواهد شد و از بین آنها نمایندگانشان به مرحله استانی و کشوری راه پیدا می‎کنند.

وی از فعالیت جبهه مردمی برای انتخابات ۱۴۰۰ خبر داد و بیان کرد: در انتخابات قبل فرصت ما کم بود به طوری بود که مردم حتی رئیس جبهه مردمی را نمی‎شناختند، بعضی از دوستان محافظه‎کار می‎گفتند ‎چرا باید در انتخابات شرکت کنیم برای اینکه رئیس‎جمهور برای دومین‎بار انتخاب می‎شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم گفت: این حرف با هیچ منطقی جور در نمی‎آید، چراکه باید برای انتقاد از سیاست‎های دولت وارد میدان می‎شدیم، اگر رقیب از خط قرمزها عبور نمی‎کرد و رعب و وحشت را در میان مردم به وجود نمی‎آورد و رقیب‎هراسی نمی‎کرد مطمئناً ما پیروز می‎شدیم.

حسینی گفت: اکنون اکثر کسانی که طرفدار دولت بودند فهمیدند که وعده‎های آنها دروغ بود به عنوان مثال گفتند که یک میلیون شغل ایجاد می‎کنیم اما امروز وزیر همین دولت می‎گوید نهایتاً ۵۰۰ هزار شغل ایجاد می‎کنیم.

وی در خصوص مراسمی که لاریجانی با خاتمی دیدار کرد، بیان کرد: باید مسؤولان طراز اول نظام مواظب رفتارشان باشند و خودشان توضیح دهند برای چه مراقب نبودند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم گفت: رقیب از رفتار رئیس صدا و سیما و رئیس مجلس به نفع خودش بهره‎برداری کرد.

حسینی در خصوص انتخاب سید عباس صالحی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: وی به دلیل اینکه چهره‎ای بدون حاشیه است و در شعارهایش به مسئله برطرف کردن دغدغه‎های رهبری اشاره کرد در مجلس رأی آورد.

وی با تأکید بر اینکه باید افتخارات دفاع مقدس را گرامی بداریم، گفت: نباید بگذاریم جوانان انقلابی در حاشیه باشند اما می‎بینیم امروز برخی افراد که اتفاقاً افتخار می‎کنند در حوزه دفاع مقدس کاری نکردند میدان‎دار هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم بیان کرد: کسانی می‎خواهند فرهنگ غرب حاکم بر تصمیمات مسؤولان شود که نباید بگذاریم چنین اتفاقی بیفتد.

حسینی ابراز نگرانی کرد برخی از اعضای شورای شهر می‎خواهند نشانه‎هایی که در دوره قبل در حوزه دفاع مقدس انجام شد حذف کنند.

منبع : فارس

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.