امروز: سه شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 3409
نسخه چاپی

فتاح: خانه‌دار کردن مردم جزو وظایف نظام اسلامی است

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در مراسم امضای تفاهم‌نامه با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای احداث و تعمیر ۲۰هزار مسکن روستایی برای مددجویان تأکید کرد: خانه‌دار کردن مردم جزو وظایف نظام اسلامی ما است.

پرویز فتاح در حاشیه امضای تفاهم‌نامه کمیته امداد امام خمینی(ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به‌منظور احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی روستایی برای مددجویان امداد با تقدیر از همکاری این بنیاد اظهار کرد: این تفاهم‌نامه در ادامه اجرای تفاهم‌نامه‌های قبلی کمیته امداد و بنیاد مسکن است که به‌لطف خداوند بخش بزرگی از تفاهم‌نامه‌های قبلی اجرایی شده است.

رئیس کمیته امداد افزود: خدمات کمیته امداد به مددجویان تنوع بسیاری دارد که میان تمام این خدمات، خدمت مسکن، گرانترین، اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین خدمتی است که به مددجویان ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عزم ما این است که طی ۳ تا ۴ سال آینده با بهره‌مندی از تمام امکانات دستگاه‌ها و نهادها، صف طویل تأمین، ساخت و تعمیر مسکن مددجویان را به صفر برسانیم.

فتاح با بیان اینکه این کمک‌ها کنار کمک‌های خیرین و آورده مددجویان برای خدمات مسکن ارائه می‌شود، گفت: اولویت واگذاری این خدمات در مناطق روستایی محروم و برای مددجویانی است که عائله‌مند بوده و مشکلات معیشتی بیشتری دارند.

وی با تأکید بر لزوم رعایت ضوابط و مقررات جاری کشور در حوزه ساخت مسکن و همچنین مقررات اخذ وام اضافه کرد: ما به‌دنبال آن هستیم که با ارائه این خدمات و به‌خصوص وام‌های بلاعوض، مهاجرت معکوس به روستاها را کلید بزنیم و تمام خدمات ذکرشده در این تفاهم‌نامه در روستاها ارائه می‌شود.

رئیس کمیته امداد با اشاره به ساخت ۲۵ هزار واحد مسکن در سال گذشته برای مددجویان امداد گفت: در سال گذشته تجربه موفقی در احداث ۴۱۵۰ واحد مسکن روستایی توسط سازمان بسیج داشتیم و امیدواریم این اقدامات ادامه یابد.

فتاح در پایان با اعلام اینکه در حال حاضر نیاز به ساخت و تعمیر و تأمین حدود ۱۰۰ هزار مسکن در کمیته امداد وجود دارد، گفت: خانه‌دار کردن مردم جزو وظایف نظام اسلامی ما است و ما در تلاشیم تا با همکاری دولت، خیرین و دستگاه‌های مختلف و بهره‌مندی از آورده‌های مددجویان، مشکل مسکن را برای مددجویان امداد حل کنیم.

منبع : تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.