امروز: چهارشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 3853
نسخه چاپی

عده‌ای سعی دارند ۱۶ آذر نباشد یا مسخ شده باشد/ قوه قضائیه برای مفاسد اقتصادی دادگاه‌ ویژه تشکیل دهد

رئیس کمیسیون آموزش با اشاره به اینکه عده ای سعی دارند یا ۱۶ آذر نباشد یا مسخ شده باشد گفت: اینکه آدرس غلط به دانشجویان بدهیم به وی ظلم کرده ایم.

 محمدمهدی زاهدی در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ویژه برنامه ۱۶ آذرماه با موضوع «رشد علمی در حاشیه» که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، با بیان اینکه دولت مردان با مسائل سیاسی، جناح بازی و غیره موجب می شود که خط مشی خود را محافظه کارانه انتخاب کنند و اگر این موضوع در بین مسئولان باشد، قطعا کشور فلج می شود.
زاهدی افزود: باید یک وحدت روحیه در بین اقشار مختلف کشور، قومیت ها و غیره از باب استقلال طلبی و اقتدار و عزت با هدف انسجام ملی ایجاد شود که کشور را به مقصود امام و رهبری برسانیم.
وی با تاکید بر اینکه واقعیت ۱۶ آذر در تاریخ ماندنی شده است، عنوان کرد: هرکجا نظام نیاز داشت، دانشجویان حضور جدی داشتند و جریان دانشجویی جریان پیشرو است و این را در صحنه های قبل و بعد از انقلاب هم  در عمل ثابت شده است و در عرصه کنونی باید ۱۶ آذر هرساله پررنگ تر از قبل اجرا شود.
وزیر علوم و تحقیقات دولت نهم با اشاره به اینکه عده ای سعی دارند یا ۱۶ آذر نباشد یا مسخ شده باشد، در ادامه بیان کرد: اینکه آدرس غلط به دانشجویان بدهیم به دانشجو ظلم کرده ایم و جریان دانشجویی برای اینکه رسالت اصلی خود  را حفظ کند، باید انسجام و اقتدار کشور را سرلوحه کار خود قرار دهد.
زاهدی با تاکید بر اینکه وظیفه دانشجو مطالبه گری در حوزه اقتدار علم و فناوری است ، تصریح کرد: در بحث هوافضا می توانیم اقتدار خود را نشان دهیم  و باید در کنار رشد هوافضا، هسته ای هم احیا شود و دانشمندان ما منتظر هستند؛ اما باید هوا فضا به اقتدار برسد و هرکسی در این حوزه بخواهد اخلال وارد کند جریان دانشجویی بایستی با ان ها مقابله کند.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه استکبارستیزی تنها به شعار مرگ بر آمریکا اکتفا نمی کند، در ادامه خاطرنشان کرد: باید در کنار شعار به عمل هم برسیم کما اینکه  باید شعار هم داده شود.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان باید شرکت های دانش بنیان تاسیس کنند، گفت: یکی از ابعاد استکبارستیزی استقلال طلبی است و نباید اجازه دهیم عوامل استکبار در کشور ریشه بزنند.
وزیر علوم و تحقیقات دولت نهم اظهار داشت: عده ای به دنبال به حاشیه بردن کشور هستند و باید با این افراد و فرصت طلبان مبارزه کرد.
زاهدی افزود: باید در معاملات، اموربانکی و غیره شفاف سازی صورت بگیرد و با رانت مقابله کرد و نباد اجازه داد به راحتی در بیت المال تصرف کنند و بیت المال را جیب خود بدانند و با توجه به اینکه خط فقر در جامعه بیداد می کند چگونه میلیاردها می شود پول داخل جیب بعضی از افراد.
وی در پایان گفت: قوه قضائیه با مسدان اقتصادی باید برخورد کند و دادگاه های ویژه تشکیل شود ؛کما اینکه مدارک را نیز ارسال  می کنیم و شفافیت در قوه قضائیه نیز باید باشد و قطعا شفافیت به نفع کشور است.
منبع: خبرگزاری دانشجو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.