امروز: چهارشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 4671
نسخه چاپی

امیر سیاری: کشور نیازمند مدیریت جهادی است

معاون هماهنگ‌کننده کل ارتش گفت: امروز کشور برای برای تحقق اقتصاد مقاومتی و برای غلبه بر محیط امنیتی نیاز به مدیریت جهادی دارد.

امیر حبیب الله سیاری در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دوره بیست و هفتم و یازدهم دانشگاه جنگ اظهار داشت: امروز کشور برای برای تحقق اقتصاد مقاومتی و برای غلبه بر محیط امنیتی نیاز به مدیریت جهادی دارد؛ نه‌تن‌ها نیروی‌های مسلح بلکه کشور امروز نیاز به مدیریت جهادی دارد.

امیر سیاری با اشاره به ابعاد مدیریت جهادی، افزود: برنامه ریزی، تصمیم‌گیری، سازماندهی خوب، استفاده مناسب از امکانات، خلاقیت، رشد، و توانمندساز از مهم‌ترین ابعاد مدیریت جهادی است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به اینکه امیدواریم نهایت بهره‌برداری از دانشگاه دافوس را داشته باشید و از توانمندی فارغ‌آلتحصیلان این دانشگاه در ماموریت‌ها استفاده کنیم، اظهار داشت: شما باید این آموزش‌ها و دانشی که فرا گرفته‌اید را در آینده سازی ارتش جمهوری اسلامی ایران استفاده کنید.

امیر سیاری در ادامه به مدیریت جهادی و عوامل تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت و افزود: شما همیشه باید آماده مقابله با تهدیدات دشمنان باشید. مجاورت با اقیانوس هند هم تهدید است و هم فرصت؛ اگر از دریا استفاده شود فرصت است و اگر از آن استفاده نشود، تهدید است.

وی با بیان اینکه ایران به دلیل نفت و گاز در کانون ژئوپلیتیکی و ژئواستراتژی قرار دارد، خاطرنشان کرد: تا زمانی که ایران انرژی فسیلی داشته باشد برای جهان مهم است و دشمنان به تهدیدات خود ادامه می‌دهند. امروز دشمنان به دنبال تسلیم ایران هستند.

امیر سیاری با اشاره به اینکه مدیریت در تعریف به معنای استفاده هنرمندانه از نیروی انسانی در راهبرد و اهداف سازمان است و اگر آن را در چارچوب شرع قرار دهیم مدیریت اسلامی به وجود خواهد آمد، گفت: جهاد به معنی استفاده از ابزار و تجهیزات برای پیشبرد اهداف اسلام است و مدیریت جهادی به معنای به کارگیری ابزار و امکانات برای تحقق آرمان‌های جمهوری اسلامی ایران است.

امیر سیاری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: کار جهادی یعنی از موانع عبور کردن، موانع کوچک را بزرگ نکردن و جهت را فراموش نکردن است.

وی در ادامه اظهار کرد: مولفه‌های مدیریت جهادی عبارت است انجام کار برای خدا، جدیت و خستگی ناپذیری، برداشتن گام‌های بلند، چالش با موانع و عبور از آن‌ها، شتاب با تدبیر در کارها، بصیرت و عدم غفلت از دشمن، توجه به آرمان‌ها و جهت درست در کار‌ها است.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال امنیت پایدار است، گفت: با حرکت آهسته و خواب‌آلود نمی‌توان به حرکت جهادی و امنیت پایدار رسید و باید حرکت با برنامه و پرقدرت باشد.

مشکلات موجود در کشور با توسعه دریامحور قابل حل است

امیر حبیب‌الله سیاری  در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که امروز عصرِ دریاست و سهم زیادی در تجارت دارد، اظهار داشت: این نظر، نظر یک‌نفر نیست و نظر مقام معظم رهبری است. موضوع مهم امروز، توسعه دریامحور کشور است.

وی ادامه داد: ما کشوری هستیم که مرزهای دریایی مناسبی داریم، این ویژگی‌های دریایی را خدا داده و ما باید با اقتدار بتوانیم از منابع دریا استفاده کنیم. متاسفانه به خواست استعمار این موضوع تاکنون اتفاق نیافتاده است.

امیر سیاری خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب اسلامی یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری این بود که دریای عمان و سواحل آن گنج است و این یعنی توسعه دریامحور باید امروز مدنظر ما قرار گیرد.

فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش در ادامه افزود: همه سرمایه‌دارن و مسئولان باید بدانند سواحل دریای مکران و دریای عمان چه گنج و ثروتی برای کشور است و ما باید در این مسیر گام برداریم و ملت ما باید در این جهت حرکت کند و از امکانات خدادای دریا بهره ببریم تا توسعه دریا محور صورت گیرد.

معاون همکاهنگ کننده ارتش ایران اظهار داشت: اکثرا مشکلات موجود در کشور با تکیه بر دریا و توسعه دریامحور قابل حل است.

وی گفت: اگر سواحل مکران را بشناسیم و در آباد کردن آن اقداماتی انجام دهیم، می‌توانیم جمعیت زیادی شاغل و مشکلات آب، آمایش سرزمینی را حل و امنیت‌مان را نیز برقرار کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: ما در طول سالیان گذشته در خصوص توسعه دریامحور، اقتدار دریایی و توسعه سواحل مکران فعالیت‌های زیادی انجام دادیم.

امیر سیاری در ادامه در خصوص امنیت پایدار در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش همه نیروهای مسلح امروز از امنیت خوبی در کشور برخوردار هستیم؛ باید بدانیم که هر پیشرفتی در سایه امنیت است و اگر امنیت نباشد نمی‌توان حرکتی انجام داد و این را در همسایگی خودمان می‌توانیم، احساس کنیم.

وی اظهار کرد: محیط امنیتی ما پیچیده است و ما باید هوشمند و هوشیار عمل کنیم تا امنیت موجود کشور را حفظ کنیم. دشمنان و منافقانی که آرزو دارند این امنیت را برهم بزنند آرزوی خود را به گور خواهند برد.

معاون هماهنگ کننده ارتش همچنین خاطرنشان کرد: کشور ما کشوری است که نیازمند مدیریت جهادی است و با مدیریت کنونی نمی‌توان به اهداف ترسیم شده رسید.

امیر سیاری افزود: نمونه کار جهادی را در طول هشت سال دفاع مقدس داشتیم و مدیریت حاکم بر دوران دفاع مقدس مدیریت جهادی بود و همه مؤلفه‌های مدیریت جهادی وجود داشت. امروز هم کشور نیازمند مدیریت جهادی دارد.

منبع: مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.