امروز: دوشنبه, ۲۸ آبان ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 5066
نسخه چاپی

افشاگری رحیم پور ازغدی درباره تناقض‎گویی‌های روحانی/ به‎جای جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها لب مرز ایستاده‌اند ببینند غرب چه می‌خواهد!

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر یک کار قوی صورت بگیرد تا ۲۰ حکومت در منطقه به صورت دومینو وار سقوط می‌کنند، چون ریشه ندارند.

حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز در مراسم رونمایی از مستند «خوره» که روایتی از ناآرامی‌های دی ماه ۹۶ است، در دانشگاه صنعتی شریف گفت: امروز دشمنان از اینکه بخواهند به ایران حمله کنند می‌ترسند، چون تا مرز‌های فلسطین ضربه می‌خورند.
وی با بیان اینکه اگر یک عملیات جدی اجرا شود فلسطین آزاد می‌شود و در واقع هیچ گاه به مانند امروز دیکتاتور‌های منطقه در خطر نبوده‌اند تصریح کرد: اگر یک کار قوی صورت بگیرد تا ۲۰ حکومت در منطقه به صورت دومینو وار سقوط می‌کنند، چون ریشه ندارند.
وی با بیان اینکه اگر آل سعود سقوط کند چندین حکومت دیگر نیز به دنبال آن سقوط می‌کنند تصریح کرد: امروز سعودی‌ها با وجود اینکه میلیون‌ها دلار بمب بر سر مردم یمن ریخته‌اند از پس این کشور برنیامدند، چون یمنی‌ها با ایدئولوژی انقلاب اسلامی با آن‌ها می‌جنگند.
رحیم پور ازغدی با اشاره به اظهارات کسینجر تئورسین امریکایی مبنی براینکه ایران امپراطوری هخامنشی را با ایدئولوژی شیعه تشکیل داده افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران از شبه جزیره هند تا شمال آفریقا و مدیترانه به قدرت اول تبدیل شده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه حرف ما تسلط شیعه و یا تشکیل امپراطوری فارسی نیست بلکه ما طبق اسلام و قانون اساسی از مستضعفان و منافع خود دفاع می‌کنیم تصریح کرد: اگر ما از خود دفاع نمی‌کردیم قطعا دشمن به ما حمله می‌کرد در هر حال امروز جمهوری اسلامی ایران در چندین منطقه نفوذ دارد و امریکا نیز از اینجا لطمه خورده است.
وی با طرح این سوال که چرا باید امریکا به بهانه تامین منافع خود به منطقه لشکرکشی کند، اما ما نتوانیم با دعوت همسایگان خود از آن‌ها دفاع کنیم تصریح کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران وارد عمل شود یمن و عربستان به سادگی سقوط می‌کنند.
رحیم پور ازغدی با اشاره به اظهارات معاون رئیس جمهور امریکا مبنی براینکه ایران، روسیه، چین و امریکا ۴ ابر قدرت ایدئولوژی و سیاسی جهان محسوب می‌شوند اظهار داشت: دشمن می‌خواهد همه چیز را از ما بگیرد، آن‌ها می‌گویند موشک‌ها را نابود کنید از منطقه عقب بکشید با این وجود سوال این است اگر این‌ها را بدهیم همه چیز تمام می‌شود؟ اگر ما برد موشک‌های چند هزار کیلومتری خود را نداشته باشیم و سوریه را رها کنیم آیا همه چیز تمام می‌شود؟ قطعا این گونه نیست با این وجود ما می‌گوییم شما سوریه را رها کنید که از آن سر دنیا به این کشور لشکرکشی کرده‌اید.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: یکی از بحث‌های امریکایی‌ها این بوده که چرا ایران وارد حیات خلوت این کشور یعنی ونزوئلا، کوبا و نیکاراگوئه شده است آن‌ها معتقد بودند ایران در این کشور‌ها سرمایه گذاری کرده و در حال کادرسازی است تا به مرز‌های امریکا حمله کند.
وی با بیان اینکه امروز امریکا و انگلیس ده هزار نیروی داعش را به افغانستان منتقل کردند تا از شرق برای ما، روسیه و چین مشکل ایجاد کنند تصریح کرد: آقایان در هسته‌ای بتن ریختند و حالا بحث خروج از منطقه مطرح است با این وجود سوال این است که چه جایی مانده که در آن بتن نریخته باشند از طرفی پس از آنکه در هسته‌ای بتن ریختند چه چیزی گرفتند اگر گرفتند پس به ما نشان بدهید.
رحیم پور ازغدی اظهار کرد: پس از برجام هنوز پول‌ها را با کیسه به کشور وارد می‌کنند سوال این است که در کجا دلار‌های نفتی آزاد شده من از یکی از مسئولان نفتی این را پرسیدم که در پاسخ گفتند دلار‌های نفتی را به ما نمی‌دهند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه چرا آقایان به مردم دروغ می‌گویند آیا این روش حکومت اسلامی تصریح کرد: سوال این است که آیا دروغ با حکومت اسلامی سازگار است شرط حکومت اسلامی صداقت با مردم است.
وی افزود: توصیه ما این است که مسئولان ساختار را درست کنند و جلوی اختلاس‌های هزار میلیاردی را بگیرند چرا باید با وجود این همه بازرس چنین اختلاس‌هایی اتفاق بیفتد.
رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد از قاچاق کشور از طریق گمرک و به طور رسمی انجام می‌شود تصریح کرد: آقایان به جای اینکه جلوی تعطیلی کارخانه‌ها را بگیرند رفته‌اند و در لب مرز ایستاده‌اند تا ببینند که غربی‌ها چه می‌خواهند آیا شما که به ۱۲۰ درصد از تعهدات خود در برجام عمل کردید آن‌ها حتی به ده درصد تعهدات خود نیز عمل کرده‌اند؟
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز حاکمان فاسد و یک مشت حیوان همچون رئیس جمهور امریکا بر دنیا حکومت می‌کنند تصریح کرد: ترامپ حتی در آسانسور هم دست از تجاوز برنمی دارد. امروز ۱۴۰ تا ۱۵۰ نفر از اعضای کنگره امریکا رسما اعلام کرده‌اند هم جنس باز هستند. با این وجود می‌توان گفت که امروز قوم لوط بر دنیا حکومت می‌کند.
وی تصریح کرد: وقتی که امریکایی‌ها به خودشان هم رحم نمی‌کنند سوال این است که چرا آقایان به آن‌ها امید بسته‌اند؟ امام خمینی (ره) فرمودند: از امریکا نترسید از خودتان بترسید که از درون تهی نشوید.
رحیم پور ازغدی با بیان اینکه این آقایان می‌خواهند سوریه و موشک‌ها را به امید سراب و دروغ به دشمن تحویل دهند تصریح کرد: همین آقایان منافع مردم و انقلاب را مقابل هم قرار می‌دهند غافل از اینکه موشک منافع مردم است بحث این است که این‌ها هنوز طعم ناامنی را نچشیده‌اند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: آقایان بروند وضعیت سوریه، عراق و لیبی را ببینند در هر حال ما تا وقتی که قدرت داریم دشمن می‌ترسد دست به اقدام نظامی بزند، اما اگر ضعیف باشیم قضیه فرق خواهد کرد.
وی تصریح کرد: همان طور که انرژی هسته‌ای که حق مسلم ما بود را دادند بی آنکه دیوار‌های تحریم ترک بخورد و دلار‌های نفتی به کشور بیاید حالا می‌خواهند موشک‌ها را بدهند تاکشور بی دفاع شود و نهایتا ایران را به یک لیبی و سوریه دیگر تبدیل کنند.
رحیم پور ازغدی با بیان اینکه می‌خواهند نفوذ ایران را از بین ببرند و بازو‌های ما را قطع کنند اظهار کرد: اگر موشک را بدهیم بعید نیست بگویند چیز‌های دیگری مانده که باید آن‌ها را نیز بدهیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: البته برخی از این اقایان آدم‌های خوبی هستند، اما تحلیل‌های غلطی ارایه می‌کنند، ولی برخی از آن‌ها جاسوس هستند مثلا در همین دولت چند جاسوس دستگیر شدند به عنوان نمونه در همین تیم مذاکره کننده هسته‌ای که می‌گفتند ناب‌ترین تیم مذاکره کننده تاریخ بشر است وجود دو جاسوس قطعی شده است.
وی تصریح کرد: سوال این است که چه کسی با فضای مجازی مخالف است در صورتی که زندگی ما با فضای مجازی گره خورده است.
رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه روحانی در مذاکرات هسته‌ای کار خودش را کرد گفت: جمهوری اسلامی را مردم ساختند و این مردم بودند که حاضر به فداکاری شدند مثلا من خودم ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم با این وجود این‌هایی که حقوق‌های نجومی می‌گیرند جزو مردم نیستند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب برای پذیرش برجام ۹ شرط گذاشت، اما دولت بدون رعایت این شروط برجام را امضا کرد.
وی با اشاره به اینکه خارجی‌ها با کمک برخی‌ها در داخل تا توانستند از ایران امتیاز گرفتند با این وجود باید مراقب باشیم تا بقیه داشته هایمان را هم نگیرند تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب خطاب به دولت تصریح کردند که اگر مذاکره کنندگان خرشان از پل رد شود بعد به ریش تان می‌خندند یعنی هسته‌ای را تعطیل می‌کنند.
رحیم پور ازغدی افزود: امروز شاهدیم غربی‌ها حقوق ملت‌ها را پایمال می‌کنند و روز به روز وحشی‌تر می‌شوند و حتی اعلام کردند می‌خواهند تحریم‌های مادر را علیه ایران اعمال کنند سوال این است که مگر تا الان تحریم‌های خواهر را اعمال می کردند؟
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در جریان توافق هسته‌ای روحانی گفت تمام مسئولیت برجام از صدر تا ذیل با من است.
وی تصریح کرد: معتقدم یک جای سیستم می‌لنگد چرا که آقایانی که تمام اختیارات دست خودشان است بعدا اپوزیسیون بازی در می‌آورند. اما علت چیست؟ به نظرم یک اخلاق اخلاق مدیریتی است اخلاق مدیریتی یعنی صادق و شفاف باشیم در هر حال باید خدمات دولتمردان دیده شود و در مقابل صدمات نیز آن‌ها باید پاسخگو باشند، ولی این رفتار در بین مردم و مسئولان ما با مشکل مواجه است.
رحیم پور ازغدی تصریح کرد: مردم آن کسی است که از پایگاه دفاع از کرامت مردم حرف می‌زند و از حقوق مردم دفاع می‌کند مردم آن کسی است که در راه دفاع از منافع مردم هزینه بدهد. در هر حال برخی از مردم حرف مفت می‌زنند و حق مردم را پایمال می‌کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه معیار ما حق و باطل است تصریح کرد: متاسفانه مردم از افرادی که می‌خواهند روی کار بیایند سوپرمن می‌سازند و بعد که می‌روند می‌گویند این فرد بدترین آدم در کل تاریخ بشر بوده است در هر حال فرهنگ سیاسی در جامعه ما مشکل دارد.
وی تصریح کرد: بنده می‌گویم احمدی نژاد، خاتمی، مرحوم هاشمی و روحانی خدمات داشته‌اند و طبیعی است صدماتی هم زده‌اند با این وجود باید نقاط ضعف و مثبت را با هم ببینیم، ولی نباید اجازه دهیم ما را فریب دهند همان طور که در برجام ما را فریب دادند.
رحیم پور ازغدی افزود: آقایان می‌گویند منافع ملی می‌خواید یا سپاه و موشک که ما می‌گوییم هم منافع ملی  و هم سپاه و موشک را با هم می‌خواهیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: پشت این حرف روحانی که هم چرخ سانتریفیوژ بچرخد و هم چرخش معیشت مردم مبالغه بزرگی است؛ اگر چه این حرف ظاهرا حرف خود روحانی نبوده است، چون فردی که برنامه تبلیغاتی روحانی را مدیریت می‌کرده و الان نیز به مخالف او تبدیل شده گفته است این جمله و جمله من حقوقدان هستم سرهنگ نیستم حرف‌های او بوده است.
وی با بیان اینکه روحانی امنیتی‌ترین و پلیسی‌ترین آخوند در ایران است تصریح کرد: کار شورای عالی امنیت ملی کار امنیتی و اطلاعاتی است با این وجود روحانی از ابتدا در آنجا بوده است.
رحیم پور ازغدی با بیان اینکه کسی در ایران روحانی را به عنوان متفکر علوم انسانی نمی‌شناسد تصریح کرد: اگر سرهنگ بودن بد است پس چرا روحانی در هر جایی از ایران که درگیری بوده حضور داشته البته او کار خوبی کرده، ولی سوال این است که چرا از سرهنگ بودن می‌ترسید و فرار می‌کنید. ما هم سرهنگ و هم حقوقدان آدم می‌خواهیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه انرژی هسته‌ای برای این بوده تا خلا نفت را در آینده پر کنیم تصریح کرد: سوال این است که مگر با فناوری هسته‌ای فقط بمب می‌سازند البته غربی‌ها اولین کاری که کردند این بود که بمب اتم ساختند تا انسان‌ها را قتل عام کنند در هر حال فناوری هسته‌ای فواید زیادی دارد که یکی از موارد استفاده آن هم ساخت بمب است،
ولی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که ما نمی‌خواهیم بمب بسازیم البته اگر هم بسازیم مگر قرار است در مقابل چشم دشمنان خود بسازیم؟
وی تصریح کرد: بحث این است که امریکا با وجود برخورداری از بمب اتم در منطقه به بیرون رانده شده است و اسرائیل نیز در چهار جنگ شکست خورد و از طرفی شوروی سابق نیز با وجود برخورداری از بمب اتم فروپاشید با این وجود دشمن علی رغم برخورداری از بمب اتم نیز نمی‌تواند بر ما مسلط شود.
رحیم پور ازغدی خاطر نشان کرد: یک زمانی که لانه جاسوسی امریکا در ایران تسخیر شد امریکایی‌ها و سلطنت طلب‌ها می‌گفتند ما می‌خواهیم به ایران حمله کنیم که امام خطاب به آن‌ها گفت: شما اگر می‌خواستید بیایید چرا در رفتید این ملت شما را با لگد بیرون کردند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اگر غربی‌ها امروز به ایران حمله نمی‌کنند به خاطر این است که ایدئولوژی در ایران زنده است و ما قدرت داریم تصریح کرد: البته نمی‌دانم ۲۰ سال دیگر چه اتفاقی می‌افتد. کربلا ۵۰ سال بعد از پیامبر اتفاق افتاد از این رو ۲۰ سال دیگر نیز در کشورمان کسانی که در جنگ و انقلاب نقش آفرینی کردند وجود ندارند از این رو معلوم نیست که آن زمان چه اتفاقی می‌افتد.
وی با بیان اینکه معلوم نیست ۲۰ سال آینده آیا در کشورمان یک یزید حاکم  و امام حسین دیگری ذبح می شود، تصریح کرد: اگر مراقب نباشیم یزید‌ها روی کار می‌آیند.
پورازغدی با بیان اینکه در همه جای دنیا انتخابات با حضور افراد خاص برگزار می‌شود تصریح کرد: مثلا در امریکا نمی‌گذارند یک کمونیست رئیس جمهور شود و یا در کشور‌های کمونیستی این اجازه را به لیبرال‌ها نمی‌دهند با این وجود در جمهوری اسلامی هم وضع این طور است و هر کسی که ملتزم به اسلام نباشد نمی‌تواند رئیس جمهور شود و برخلاف ادعای برخی‌ها از دوران امام خمینی نیز شرایط همین گونه بوده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ما معتقدیم ایدئولوژی انقلاب اسلامی هیچ مشکلی ندارد، ولی بحث کارامدی و ناکارامدی و پاکی و ناپاکی است که در فساد و بی عرضگی برخی مسئولان بروز و ظهور پیدا کرده است.
وی افزود: برخی‌ها اگر چه مسئولیت دارند، اما ناکارامدی‌ها خود را به گونه‌ای توجیح می‌کنند که ما شرمنده می‌شویم در هر حال ناکارامدی به خاطر این است که ما به بشکه نفت متصل هستیم.
رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه برخی‌ها در کشور نمی‌توانند با انسان‌های شریف همزادپنداری کنند تصریح کرد: مسئول در حکومت اسلامی باید کار ویژه‌های حکومت و دولت را بشناسد و در جهت تامین رضایتمندی و حقوق مردم طبق ایدئولوژی و مکتب انقلاب تلاش کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تمام مسئولان ناکارامدی که به پست‌های دولتی چسبیده‌اند به خدا خیانت کرده‌اند و خائن هستند با این وجود اگر مطالبه گری نکنیم ممکن است تا ده سال دیگر حتی اجازه ندهند کسی سوالی بپرسد و این اتفاق در زمان امام سجاد (ع) افتاد به گونه‌ای که بهترین رقاصه‌ها در مکه و مدینه رفت و آمد می‌کردند و در کنار مسجد الحرام مشروب فروشی به راه انداخته بودند درست مانند همین کاری که بن سلمان دنبال می‌کند.
وی افزود: در عرصه مدیریتی مشکل اصلی ما کارامدی است به گونه‌ای که در برخی جا‌ها برخی انسان‌های ناکارامد روی کار آمده‌اند و به کار چسبیده‌اند و آن را رها نمی‌کنند.
رحیم پور اژغدی با بیان اینکه ما مشروعیت و کارامدی را از هم جدا نمی‌دانیم تصریح کرد: اگر مدیری عرضه کار کردن نداشته باشد مشروعیت هم ندارد. در واقع مشروعیت این است که کسی روی کار بیاید که دین و شرف داشته باشد، شجاع و امانت دار باشد و از طرفی دزد هم نباشد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ما در کارامدی که جزو مشروعیت است کاملا می‌لنگیم و نظارت ها و بازرسی ها کارامد نیست تصریح کرد: البته شبهه ناکارامدی جمهوری اسلامی خطرناک‌ترین شبهه است که می‌خواهند آن را به جوانان ما القا کنند در هر حال اگر به درستی به پرونده‌های فساد رسیدگی می‌شد الان به ذهن برخی‌ها نمی‌آمد همه در جمهوری اسلامی دزد هستند.
وی بیان کرد: آخرین دروغی که در مورد خودم شنیدم این بوده که من ۸ زن دارم و صاحب ۴۰ تا ۵۰ ویلا هستم در هر حال من امروز دنبال این می‌گردم تا یکی از این ویلا‌ها را پیدا کنم.
رحیم پور ازغدی تصریح کرد: علت فساد در کشورمان عدم پاسخ گویی و ناکارآمدی کسانی بوده که وظیفه نظارت بر عهده شان بوده است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نهاد‌های نظارتی همچون سازمان بازرسی، وزارت اطلاعات ودیوان محاسبات در قضیه موسسات مالی باید محاکمه شوند تصریح کرد: این‌ها یا بی عرضه بودند و یا خودشان هم در بروز این مشکلات همکاری می‌کردند. در هر حال یکی از بهانه‌های اتفاقات دی ماه ۹۶ تظاهرات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری بود اگر چه برخی از آن‌ها هم منفعت طلب بوده و به دنبال کسب سود بیشتر بودند.
وی افزود: اگر به خاطر امر به معروف هم زندان رفتید رواست و من امروز حاضرم که در دفاع از نظام در جنگ کشته شوم و به خاطر امر به معروف و نهی از منکر مسئولان ناکارامد به زندان بروم.
رحیم پور ازغدی بیان کرد: من حاضرم در دانشگاه شریف در حضور آقای روحانی بنشینم و اثبات کنم که ایشان هم دروغ می‌گوید، هم تناقض گویی می‌کند و هم مردم را فریب می‌دهد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه جنگ زمانی اتفاق می‌افتد که دشمن ببیند مسئولان به مردم دروغ می‌گویند تصریح کرد: الان چرا رئیس جمهور در جلسات خصوصی می‌گوید تلگرام باید فیلتر شود، اما علنا می‌گوید ما مخالف فیلترینگ هستیم و مقامات بالا خواسته‌اند آیا به رهبری طعنه می‌زنید؟
وی با بیان اینکه مهمترین کار در دهه پنجم انقلاب پاسخگو کردن مسئولان است تصریح کرد: بین اظهارات برخی از مسئولان در جلسات خصوصی و عمومی اختلافات ۱۸۰ درجه‌ای وجود دارد.
رحیم پور ازغدی افزود: رئیس جمهور اسلامی دروغ نمی‌گوید و وعده دروغ نمی‌دهد با این وجود سوال این است که وعده‌های برجام چه شد.
منبع: خبرگزاری دانشجو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.