امروز: پنجشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 5135
نسخه چاپی

مسئولان «برنامه جامع اقتصاد و معیشت مردم» را تدوین کنند/ با برجام اروپایی اقتصاد کشور راه به جایی نمی‌برد

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم تدوین برنامه جامع اقتصاد و معیشت مردم از سوی مسئولان گفت: ما نباید به تعهد طرف اروپایی خوش‌بین باشیم.

زهره الهیان عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به تأکید دولت برای ادامه برجام با اروپا اظهار داشت: ادامه برجام بدون حضور آمریکا و با کشورهای اروپایی می‌تواند ریسک بالایی برای جمهوری اسلامی داشته باشد چرا که اروپا امتحان خوبی در برجام پس نداد و سه کشور اروپایی خود را به منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی متعهد اعلام کردند.

*سه کشور اروپایی به دنبال تأمین منافع آمریکا هستند

الهیان با بیان اینکه اگر بنا باشد این سه کشور اروپایی به دنبال تأمین منافع آمریکا باشند قاعدتاً نمی‌توانند به برجام پایبند بمانند، افزود: بنابراین ما نباید به تعهد طرف اروپایی خوش‌بین باشیم.

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان ادامه داد: اگر دولت مصمم است که برجام را با اروپا ادامه دهد باید ضمانت‌های متقنی برای اجرای این تعهد از آنها بگیرد و از این‌رو شروطی که رهبری برای ادامه برجام با اروپا اعلام کردند باید مدنظر سیاسیون و دستگاه‌ دیپلماسی ما باشد.

وی تأکید کرد: مجلس از لحاظ قانونی باید دولت را ملزم کند تا شروط رهبری در این زمینه لحاظ شود و ما شاهد تکرار تجربه تصویب عجولانه برجام در مجلس نباشیم.

*لزوم تدوین برنامه جامع اقتصاد و معیشت مردم از سوی مسئولان

الهیان با اشاره به لزوم تدوین برنامه جامع اقتصاد و معیشت مردم از سوی مسئولان تصریح کرد: ما نباید به بیگانگان چشم امید داشته باشیم و بنابراین باید ظرفیت داخلی خود را فعال و با توجه به منابع انسانی در داخل کشور برای رونق تولید برنامه‌ریزی کنیم.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی همچنین یادآور شد: متأسفانه هشدارهای رهبر انقلاب در خصوص برجام کمتر مورد توجه قرار گرفت و سه سال کشور در انتظار و رکود به سر برد که تبعات آن نیز تعطیلی واحدهای تولیدی و افزایش نرخ بیکاری بوده است؛ بنابراین امیدواریم مجلس و دولت برنامه جدی در این زمینه داشته باشند.

منبع: فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.