امروز: پنجشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 5165
نسخه چاپی

دستور رهبری برای فعالیت هسته ای تاریخی است/ دولت ملت و مجلس هماهنگ اقدام کنند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دستور مقام معظم رهبری برای فعالیت هسته ای یک دستور تاریخی است، گفت: دولت، ملت و مجلس با هماهنگی کامل اقدام کنند.

حسین نقوی حسینی نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور مقام معظم رهبری برای از سر گیری غنی سازی تا ۱۹۰ هزار سو، گفت: خوشبختانه مقام معظم رهبری با درایت و تیزبینی که دارند این دستور را صادر کردند که موجب خرسندی همه ماست.

وی این دستور را یک دستور تاریخی توصیف کرد و افزود: انشاله دولت، مجلس و ملت ایرن در اقدامی منسجم و هماهنگ، هم غنی سازی را انجام دهیم و هم در سایه اقتصاد مقاومتی بر تحریمهای ناجوانمردانه آمریکائیها غلبه کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی آمریکا در یک اقدامی خلاف موازین بین المللی و با یک بدعهدی آشکار از برجام خارج شد، انتظار این بود که دولت در چارچوب قانون اقدام متقابل و متناسب دولت ایران در اجرای عمل کند.

نقوی حسینی گفت: متاسفانه دولت ایران و تیم مذاکرات در مذاکرات برجام در خصوص خروج هر یک از اعضای ۱+۵ نتوانست تدارکی ببیند و تنبیهی در نظر بگیرد. بنابراین هر عضوی از اعضای مذاکرات می تواند خارج شود و هیچ خطری هم متوجه آنها نخواهد شد.

وی با اشاره به موافقت مقام معظم رهبری از ادامه مذاکرات هسته ای با اروپا بعد از خروج آمریکا، افزود: ایشان به نتیجه مذاکرات با اروپا هم چندان خوشبین نبودند و فرمودند که من اعتمادی به اروپا ندارم.

این نماینده عضو فراکسیون ولایی مجلس افزود: دورنمای این مذاکرات مشخص بود که این مذاکرات هم بی نتیجه است و اروپائیها مثل آمریکائیها بد عهد هستند و به تعهدات خود عمل نمی کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خروج شرکت های اروپائی از ایران گفت: اروپائیها از یک طرف می گویند که به تعهدات خود پایبند هستند و برجام را خفظ می کنیم و از طرف دیگر شرکت های آنها از ایران خارج می شوند.

نقوی حسینی تاکید کرد: اروپائیها تا کنون نشان دادند که به تحریمهای آمریکا توجه دارند و به آن عمل می کنند.

وی افزود: مذاکره با اروپا بی فایده است و وقت ملت و فرصت کشور گرفته می شود. بنابراین ملت و نظام ایران باید راه خود را با قدرت و صلابت انتخاب کند و هم غنی سازی هسته ای با همه توان پیش ببرد و هم تدارک لازم را ببیند تا تحریمها نتواند بر ایران اثر کند.

نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران توان هر ۲ کار را دارد، گفت: اگر دولت فکر می کند که نمی تواند این اقدامات را انجام دهد، جای خود را به دولتی بدهد که می تواند این کار را انجام دهد.دولتی که هم ظرفیت دارد و هم تواند دارد و هم امکان انجام کار را.

نقوی حسینی افزود: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند کشورها باید بدانند که این خواب آشفته آنها تعبیر نمی‌شود که هم ما را تحریم‌ کنند و هم ما از فعالیت هسته‌ای خود دست بکشیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کمیسیون دستور مقام معظم رهبری را پیگیری می کند و از مسئوین ذیربط برای حضور در کمیسیون و نحوه اجرای این دستور سوال خوهد کرد.

مقام معظم رهبری دوشنبه ۱۴ خرداد در مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) درباره برجام فرمودند: «از برخی حرف‌های بعضی از دولت‌های اروپایی اینجور بر می‌آید که توقع دارند ملت ایران هم تحریم‌ها را تحمل کند و هم از فعالیت هسته‌ای خود دست بکشد و محدودیت‌ها را ادامه دهد. من به این دولت‌ها میگویم بدانند که این خواب آشفته تعبیر نمی‌شود. ”

ایشان با بیان اینکه ملت و دولت ایران تحمل نمی‌کند هم تحریم شود و هم “حبس هسته‌ای” باشد، به سازمان انرژی هسته‌ای دستور دادند سریعا آمادگی لازم برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو را فعلا در چارچوب برجام فراهم کند و برخی مقدمات دیگر را که رئیس‌جمهور دستور داده از فردا آغاز کند.

ّمنبع: افکارنیوزّ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.