امروز: دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 5404
نسخه چاپی

مردم نشان دادند با برپایی آشوب در کشور مخالفند/ برگزاری نشست اقشار؛ یکماه آینده

عضو شورای مرکزی جمنا در تشریح جلسه شورای مرکزی تشکل متبوع خود گفت: علیرغم فراخوان گسترده معاندان برانداز با حمایت مستقیم آمریکا و علیرغم فشارهای روانی و اقتصادی جز اجابت افرادی معدود، مردم نشان دادند با برپایی آشوب در کشور مخالفند.

 سیّدمحمّدحسینی- عضو هیأت‌رئیسه جبهه  مردمی نیروهای انقلاب اسلامی(جمنا)- درباره جلسه روز یکشنبه(۱۴ مرداد) شورای مرکزی جمنا گفت: مهمترین اخبار روز کشور به‌ویژه تجمعات اعتراضی در ۱۱ شهر مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت و بر نکاتی چند تأکید شد، از جمله اینکه علیرغم فراخوان گسترده معاندان برانداز با حمایت مستقیم آمریکا و علیرغم فشارهای روانی و اقتصادی جز اجابت افرادی معدود، مردم نشان دادند با برپایی آشوب در کشور مخالفند.

حسینی افزود: عموم مردم معتقدند این تنش‌ها نه تنها اوضاع اقتصادی را سامان نمی‌بخشد بلکه شرایط را دشوارتر می کند؛ و از طرفی مردم، دست خارجی‌ها و تحریک و سرمایه‌گذاری آنان در این درگیری‌ها را آشکارا مشاهده می‌کنند و قدر مسلم با روحیه غیرت و عزّت ملّی مردم، این  مداخله بیگانگان سازگاری ندارد.

عضوشورای مرکزی جبهه همچنین بر این نکته تأکید کرد که با وجود انتقاد و گلایه‌های به حق مردم نسبت به کم‌کاری و اشکالات دولت، به هر حال دولت را محصول رأی اکثریت جامعه می‌دانند و در نظام مردم‌سالاری بر این باورند که اعتراضات در چارچوب ضوابط و به قصد اصلاح امور و بهتر شدن اوضاع معیشتی و اقتصادی باید مطرح شود.

استاد دانشگاه تهران در خصوص اولویتهای کنونی، تأمین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم را یک ضرورت اجتناب ناپذیر شمرد و ابراز امیدواری کرد با انضباط بیشتر دست اندکاران بانک مرکزی و دستگاه‌های اجرایی مربوطه از جمله وزارت صمت در تخصیص ارز و شفافیت و نظارت دقیق نهادها ومردم نگرانی‌ها کاهش یابد.

حسینی ادامه داد: در این جلسه همچنین مصادیقی از فشار بر طبقات متوسط و محروم جامعه ذکر شد و بر لزوم تغییر نوع نگاه و نیز تغییرات در کابینه و قاطعیت دستگاه قضایی  برخورد بدون ملاحظه با دانه‌درشت‌های متخلف تأکید شد.

وزیرپیشین فرهنگ و ارشاداسلامی با یادآوری تلاش آمریکا بر تشدید مشکلات اقتصادی به آدرس غلط دادن برخی سیاسیون اشاره کرد و اظهار داشت: بعضی از نیروهای سیاسی و مدیران اجرایی که باید پاسخگوی عملکرد ضعیف خود باشند با فرافکنی و القائات ناصواب می‌خواهند به مسیر نادرستی که تاکنون طی کرده‌اند و آثار زیان‌بار آن کاملاً مشهود است ادامه دهند و دانسته یا ندانسته به مصالح ملّی ضربه بزنند.

حسینی اضافه کرد: در این جلسه گزارشی از سنجش و نظرسنجی از وضع فرهنگی تهران تحت عنوان موج پانزدهم ارائه شد که اعضاء با مقایسه شرایط در گذشته به ریشه‌یابی دلایل تغییرات پرداختند.

وی درباره استقبال و تأکید اعضاء از فعال شدن دفتر سیاسی جبهه با ترکیب جدید گفت: دفتر سیاسی اقدامات خود را در سه لایه راهبردی، تخصصی و عملیاتی طراحی کرده که خروجی آن، گزارش‌ها و تحلیل‌هایی است که جوابگوی نیازهای اعضای جبهه در سراسر کشور و نیز در قالب بیانیه‌ها و اعلام مواضع و راه‌کارها برای عموم مردم ارائه خواهد شد.

سیّدمحمّدحسینی در پایان خاطرنشان کرد: نشست عمومی اقشار جبهه، در یک ماه آینده برگزار می‌شود و پس از آن، کمیته‌های تخصصی اقشار به طور جداگانه در تهران و استانها جلسات خود را برای تحلیل و نقد وضع موجود و راه‌کارهای برون‌رفت از مشکلات و چالش‌ها برپا خواهند کرد.

منبع: فارس

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.