امروز: پنجشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 5593
نسخه چاپی

جزئیات نشست هیأت‌رئیسه «جمنا»/ انتقاد از برخی ساختارشکنی‌ها

عضو شورای مرکزی جمنا گفت: نطق ساختارشکنانه دو نماینده مجلس، اختلاف‌افکنی یک روزنامه میان مردم ایران و عراق و مصاحبه اخیر دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی، مورد انتقاد هیأت‌رئیسه جمنا قرار گرفت.

سیّد محمّد حسینی، عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی(جمنا)  با اشاره به جلسه هیأت‌رئیسه تشکل متبوع خود گفت: تصمیم گرفته شد که کمیته‌های تخصصی جبهه مردمی، در موضوعات مربوط به خودشان اعلام موضع کنند. مثلاً با توجه به اینکه آغاز سال تحصیلی در پیش است، کمیته دانشگاهیان و دانش‌آموزان، نگاهی که به مسائل آموزشی کشور دارند و انتظاراتی که از دستگاه‌ها وجود دارد را بیان کنند و اگر نقدهایی به روند کنونی وجود دارد، در بیانیه‌های خود مطرح کنند؛ همچنین راه‌کارهایی که برای ارتقاء سطح علمی دانشگاه‌ها و مدارس دارند را پیشنهاد دهند.

حسینی ادامه داد: همچنین مقرر شد که در هفته دفاع مقدس، کمیته ایثارگران اعلام موضع کند و دیدگاه‌های جبهه را مطرح کند.

وی درباره طرح مسائل جاری کشور در جلسه هیأت‌رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: نطق ساختارشکنانه دو نماینده مجلس، مورد بحث قرار گرفت و اعضاء تأکید داشتند که جبهه مردمی، در رابطه با چنین مواردی اعلام موضع کند تا این روند ادامه پیدا نکند که در شرایطی که مردم با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند، برخی بخواهند با حاشیه‌سازی مسائلی را مطرح کنند که مناسب نیست.

عضو ارشد جمنا افزود: مصاحبه‌ دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی علیه ارکان نظام مورد اشاره قرار گرفت و سخنان وی، غیرقابل قبول خوانده شد.

حسینی ادامه داد: اشاراتی به اوضاع عراق صورت گرفت و از اینکه مجلس و دولت، شکل گرفته است و این کشور به آرامش می‌رسد، ابراز خرسندی شد.

وی، انتقاد هیأت‌رئیسه جمنا نسبت به اختلاف‌افکنی بین مردم ایران و عراق توسط برخی رسانه‌های داخلی را مورد اشاره قرار داد و با محکوم کردن اقدام یکی از روزنامه‌ها، تصریح کرد: باید تلاش کنیم که همبستگی و همدلی بین مردم دو کشور ایجاد کنیم.

حسینی به طرح اخبار و گزارش‌های شعب استانی جمنا اشاره کرد و گفت: تأکید شد که استان‌ها هم فعّال‌تر در مسائل کشور حضور داشته باشند و برنامه‌هایشان را دنبال کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.