امروز: دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 5616
نسخه چاپی

بیانیه کمیته دانشجویان جبهه مردمی به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید دانشگاهها

کمیته دانشجویان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید در دانشگاههای کشور بیانیه ای صادر کرد.

بسمه تعالی

آغاز مهرماه طلیعه دوباره ای است برای شکوفا شدن علم و دانش که  لحظه به لحظه آن باید موثر در رشد، نمو و پیشرفت کشور باشد.

جمهوری اسلامی ایران اکنون در برهه ای از زمان قرار دارد که همواره بیش از پیش به پیشرفت های علمی جوانان پر شور و تلاش خود متکی است و هر سال با آغاز سال تحصیلی ، جان تازه ای بر پیشرفت های علمی و پژوهشی کشور دمیده می شود.

البته نباید غافل ماند که تعلیم و تعلم دوبال جدا نشدنی از یکدیگر ند ، چرا که تربیت نیروی متعهد و متخصص از مهمترین رسالت های جمهوری اسلامی ایران است و این تعهد و تخصص بدون یکدیگر نمی تواند انسان کاملی را وارد جامعه نمایند.

جبهه مردمی نیروهای انقلاب نیز به نوبه خود این طلیعه را تبریک گفته و بر خود وظیفه می داند تا نکاتی را به دانشجویان و آینده سازان این میهن اسلامی ارائه نماید.

۱-حفظ روحیه انقلابی و گفتمانی برای مقابله با تهدیدات دشمن بسیار ضروری است. از آنجایی که دشمنان قسم خورده این مرز و بوم همواره سعی در تضعیف بنیان های این کشور دارند قطعاً مدرسه و دانشگاه از مهمترین اهداف حملات آنها خواهد بود لذا هوشیاری و به تبع آن اقدام انقلابی باید از مهمترین اولویت های دانش آموزان و دانشجویان باشد.

۲- با توجه به اینکه هنوز برخی از دستان داخلی دشمنان می خواهند درب مدرسه و دانشگاه را بسته نگه دارند تا دانشجو و دانش آموز مومن و متعهدی تربیت نشده و ستون های نظام جمهوری اسلامی ایران را تضعیف نماید ، این وظیفه دانشجویان و دانش آموزان است تا همواره به رشد و گسترش علم و دانش پرداخته و خلاء خواب و بی تدبیری مسئولین را تکمیل نمایند تا سنگر های علم و دانش هیچگاه خالی نماند . چرا که این جایگاه ، حقیقتاً جایگاه جنگ علمی دربرابر دشمنان قسم خورده است.

۳-فعالیت های انقلابی و رشد روحیه انقلابی گری باید از اولویت های محصلان این کشور باشد چرا که دشمن از تربیت نیروی انقلابی در جمهوری اسلامی ایران به شدت واهمه دارد. نیروی انقلابی یعنی نیروی پای کاری که در کار تخصص از تعهد برخوردار بوده و در بزنگاه ها برای حل مشکلات کشور به دور از هرگونه تشریفاتی وارد عمل می شود.

۴-برنامه ریزی برای جذب و انجام فعالیت های جمعی و یادگیری روحیه تشکیلات سازی و همکاری نیز برنامه ای است که باید در کنار فعالیت های آموزشی انجام گیرد. علت آن نیز تجربه موفق در دفاع مقدس است که چنین روحیه ای توانست جوانان ما را به موفقیت در جنگ برساند و در این برهه جنگ اقتصادی و علمی نیز بیش از پیش نیاز به این روحیه احساس می شود.

۵-تقویت فعالیت های دینی و مذهبی در مدرسه و دانشگاه و به روز سازی فعالیت های تبلیغی و فرهنگی نیز مسئله ای است که از آن غفلت شده است . در زمانه ای که مسئولین آن به شدت پیگیر غرب و شرق هستند این دانشجویان و دانش آموزان هستند که باید خلاء بی تدبیری مسئولین در حوزه فرهنگی و تبلیغی را با ابتکارات نو آورانه خود تکمیل نمایند.

۶-پشتکار و تلاش در حوزه درسی و علمی و رشد و گسترش فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی از جمله مسائلی است که نباید از آن غفلت شود چرا که همین موضوع باعث تعالی و رشد اسلام و ایران در جهان خواهد شد همچنان که اکنون نیز ایران اسلامی به اندیشه ها و نخبه های علمی خود می بالد.

البته ناگفته نماند رشادت و ها و دلیری های جوانان این مرز و بوم نشانگر این است که دانش آموزان و دانشجویان کشور ایران اسلامی فطرتاً به دنبال رسیدن به اوج خود هستند و نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی قطعاً تغییرات بزرگی در حوزه های مختلف جمهوری اسلامی ایران پدیدار خواهد کرد.

ان شا الله

کمیته دانشجویان جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.