امروز: دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 5679
نسخه چاپی

رکوردشکنی مسئولان دولت روحانی درتوهین به مردم !

با نگاهی اجمالی به نوع برخورد همکاران جناب رئیس جمهور، انواع واقسام توهین ورفتار بی ادبانه ونامناسب با منتقدین به عملکردشان وحتی طرفداران و رای دهندگان به آقای روحانی را می توان مشاهده کردکه تقریبا در بین دولتمردان بعداز انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است.

دولتمردان و مسئولان نظام جمهوری اسلامی، براساس رهنمودهای امام خمینی (ره) و رهبرمعظم انقلاب اسلامی همواره سعی می کردند که با مردم روابط حسنه ای برقرار کنند اما مسئولان دولت یازدهم و دوازدهم این معادله را بر هم زد‌ه اند.

فارغ از الفاظ توهین آمیز شخص رئیس جمهور خطاب به منتقدین وحتی عموم مردم که آمار آنها از ۵۰ عبارت عبور کرده، وزرای بهداشت و راه و شهرسازی از جمله مسئولان دولتی هستند که کمتر رعایت حال مردم و شان آنها را می کنند.

وزیری که شان مردم را رعایت نمی کند.!

حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت چندروزپیش با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اهواز نشستی داشت که یکی از دانشجویان پزشکی این دانشگاه در نطقی مشکلات طرح تحول ونظام سلامت را با ایشان در میان گذاشت.

این نقد با واکنش تند قاضی زاده هاشمی مواجه شد و جناب وزیر، دانشجوی منتقد را احمدی نژادی، هم‌سنگ منافقین و تکفیری‌ها خواند و مدعی شد اگر کشور تجزیه شود تقصیر امثال این دانشجو است!

قاضی زاده هاشمی که سابقه مثبتی در پذیرش نقدها و مواجهه با منتقدین نداشته و عملکرد و ادبیاتش به شدت محل نقد بوده است، در سال ۹۵ نیز جمله ای درباره مردم گفت که افکارعمومی را به واکنش انتقادی واداشت. وزیر بهداشت برای توضیح دستاوردهای حوزه مدیریتی خود گفت: «واقعاً موقعی که ما آمدیم مردم کف زمین زایمان می‌کردند و ..»

قاضی زاده چندی پیش نیز در خصوص انتقاد به عملکرد دولت در مدیریت اقتصادی کشورگفت: «بالاخره همینی که هست دیگه، چی کار کنیم مدیریت مان هم همینه دیگه …بالاخره شما رای دادید رئیس جمهور و نماینده انتخاب کردید، اینها وزیر انتخاب کردند و وزیر مدیر و استاندار و فرماندار انتخاب کرده و … همیناس دیگه، بیخود به نظر من خیلی اعصاب و روح و روان همدیگر را آزار ندهیم. همینه که هست.!»

البته توهین های مسئولان دولت تدبیر و امید به مردم تنها شامل وزیربهداشت نمی شود.با نگاهی اجمالی به نوع برخورد همکاران جناب رئیس جمهور، انواع واقسام توهین ورفتار بی ادبانه ونامناسب با منتقدین به عملکردشان وحتی طرفداران و رای دهندگان به آقای روحانی را می توان مشاهده کردکه تقریبا در بین دولتمردان بعداز انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است.

علاوه بر موارد گفته شده،رفتارهای ناپسند آقای آخوندی ونگاه متکبرانه ایشان به دیگران، رفتار افرادی مانند نوبخت، زنگنه، ترکان، ابتکارو… نمونه های دیگری از این نوع نگاه به مردم می باشد.

مسئولان دولت روحانی نه تنها یک رکورد تازه از الفاظ ناپسند نسبت به مردم و منتقدان از خود به جای گذاشته اند بلکه از جمله اولین  مسئولانی هستند که به مردم توهین می کنند.

راهی که دولتمردان روحانی باز کرده اند نه تنها در شان مردم ایران نیست بلکه موضوع خدمتگذاری و نوع نگاه آنان به مردم را نشان می هد که با روحیه خدمت رسانی به مردم سازگار نیست و حتی ممکن است اگر دولت خدماتی انجام داده باشد با این رفتار طلبکارانه از مردم این خدمات نادیده گرفته شود و بازهم به ضرر دولت تمام شود.

به هر جهت رفتار این روزهای مسئولان خصوصا وزیر بهداشت نه در شان مردم و نه در تراز مسئولان جمهوری اسلامی است.

نورالدین قدیمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.