امروز: دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 5690
نسخه چاپی

مجلس CFT را متوقف کند تا تکلیف سایر بندهایی که کشور اجرا می‌کند روشن شود

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ضروری است بررسی CFT در مجلس متوقف شود، تصریح کرد: حتماً در این زمینه با نهادهای بین‌المللی به اختلاف خواهیم خورد چون تعاریف آن‌ها کاملاً با تعاریف ما متفاوت است و آن‌ها گروه‌های تروریست را صلح‌طلب و گروه‌های مقاومت را تروریست می‌دانند.

پرویز سروری، عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی  با بیان اینکه FATF یک بخش دارد که پول‌شویی و شفافیت‌های مالی است و برای سیستم بانکی کشور، ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: در این زمینه رهبر معظّم انقلاب بهترین پیشنهاد را ارائه کردند و فرمودند بحث‌شفافیت مالی و پولشویی ضرورت است و این را خود مجلس، خارج از FATF   تصویب کند.

وی با اشاره به موضوع حق شرط در FATF گفت: این حق شرط‌ یا همان تحفظ‌ها در صورتی که با روح قانون و آن کنوانسیون مغایرت داشته باشد، عملاً پذیرفته نخواهد شد و ما عملاً در برابر مجموعه‌ای قرار می‌گیریم که هزینه‌های زیادی را باید بپردازیم. بهترین راه این است که FATF را از این مسیر خارج کنیم و ابزار فشار را از دست آن‌ها بگیریم و خود مجلس به صورت مستقل قانون وضع کند.

وی ادامه داد: نکته بعد این است که بالاخره تکلیف بندهای مربوط به FATF که در حال حاضر دولت دارد اجرا می‌کند،‌ باید روشن شود و  چرا دولت اصرار دارد که CFT را هم تصویب کند؟

سروری با بیان اینکه غربی‌ها با یک موضوع تقریباً مناسب، عملاً خواسته‌های نامناسب‌شان را می‌خواهند به ملت‌ها تحمیل می‌کنند، تصریح کرد: اینکه بحث پول‌شویی را به تعاریفی که خودشان از موضوعات مختلف مثل تروریست دارند گره بزنند و بعد هم زمینه‌های خودتحریمی را در کشور ما علیه مجموعه‌های اقتدارآفرین کشور ایجاد کنند، حداقل ابهامی است که وجود دارد.

وی افزود: برای ما در این زمینه ابهامی وجود ندارد، امّا آن‌هایی که ابهام دارند، باید بدانند که با تأنی و درایت عمل کنند و بدانند که در این زمینه، هیچ پیشنهادی مثل پیشنهاد رهبر انقلاب گره‌گشا نیست. درواقع، نکات مثبتی که وجود دارد و نیاز به تصویب آن‌ها وجود دارد را در فرایندی قرار ندهیم که ممکن است منجر به فشارهای بسیار سنگینی بر ما شود.

سروری با تأکید بر اینکه ضروری است بررسی CFT در مجلس متوقف شود، تصریح کرد: حتماً در این زمینه با نهادهای بین‌المللی به اختلاف خواهیم خورد چون تعاریف آن‌ها کاملاً با تعاریف ما متفاوت است و آن‌ها گروه‌های تروریست را صلح‌طلب و گروه‌های مقاومت را تروریست می‌دانند.

وی افزود: ما در این زمینه دچار یک چالش جدی خواهیم شد و بهتر است رعایت همه جوانب را بکنیم و و رعایت جوانب به این است که مجلس وارد بحث CFT  نشود و دقت لازم را برای آینده کشور و اقتدار ایران داشته باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.