امروز: دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 5703
نسخه چاپی

وزیرتعاون,کار و رفاه اجتماعی چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

طبق اظهارات قراراست این هفته وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شود سوالات مکرر و نهایتا استیضاح وزیر پیشین توسط نمایندگان مجلس، سخن از اهمیت این وزارتخانه خصوصا در حوزه اقتصادی کشور دارد.

طبق اظهارات قراراست این هفته وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شود.سوالات مکرر و نهایتا استیضاح وزیر پیشین توسط نمایندگان مجلس، سخن از اهمیت این وزارتخانه خصوصا در حوزه اقتصادی کشور دارد.

با تاکیدات مکرر و چندین ساله مقام معظم رهبری برای توجه به توسعه اقتصادی کشور ایجاب مینماید که وزیر این وزارتخانه که خود از تجمیع چند سازمان مهم و موثر کشور شکل گرفته است، تخصص و تجربه های لازم را داشته باشد تا بتواند چرخ اقتصاد کشور را بیش از بیش رو بجلو پیش ببرد.لذا لازم است این شخص دارای خصوصیات ویژه ای باشد از جمله:

این فرد میبایست اعتقاد راسخ به اقتصاد مقاومتی داشته با اجرای مدیریت جهادی، نظرات رهبری را در این حوزه بطور دقیق اجراء نماید.

در جهت رونق کسب وکار با حمایت اصولی و مستمر از تولید ملی، برنامه ریزی و اقدام نماید.

مشکلات تولید از جمله ارتقای کیفیت و کاهش بهای تمام شده کالا، پر شدن ظرفیت خالی کارخانجات، تامین سرمایه در گردش، سهولت در شرایط ارایه تسهیلات، تسهیل مقررات صادرات و توزیع کالا، امکان مبادله و انتقال وجه و ارز حاصل از صادرات و غیره را کاملا شناخته و در این جهت اقدام لازم را بعمل آورد.

در جهت اشتغالزایی که معضل بزرگ اجتماعی(بخصوص جوانان) میباشد، تلاش نماید همچنین با اصلاح قوانین و مقررات قراردادهای موقت و سفید امضا برای حفظ حقوق قانونی کارگران و حفظ اشتغال آنان اقدام نماید.

برای پویایی سازمان تامین اجتماعی، استقلال آن و ارایه بهتر خدمات بیمه و سلامت بیمه شدگان و رفاه و معیشت آنان اقدام نماید.

در جهت توسعه تعاونی ها برای ایجاد مشارکت همگانی در خدمت اقتصاد کشور تلاش نماید.

از کلیه تشکل های کارگری و کارفرمایی قانونی، حمایت نموده با ارتباط و تبادل نظر بیشتر از تجربه و مشارکت و همکاری آنان بهره جویی نماید.

و سایر اموریکه میتواند در جهت رونق اقتصاد و رفع بیکاری موثر باشد.

امید است فردیکه برای مسولیت این وزارتخانه مهم در نظر گرفته میشود به دور از تعصبات جناحی و صرفا در جهت خدمت به مردم شریف، فرد مناسب و شایسته ای باشد

ان شاءالله
عبدالله حمیدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.