امروز: سه شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 5822
نسخه چاپی

سیزدهم آبان ؛ یک تاریخ در طول زمان !

۱۳ آبان را نباید در یک روز خلاصه کرد چرا که در این روز در تاریخ انقلاب ما حوادث عبرت آموزی رخ داده است که هرکدام خود منشاء یک حرکت پیش برنده بودند

۱۳ آبان نه یک روز در تاریخ که یک تارخ در امتداد زمان است.نگاه به یوم الله ۱۳آبان نبایدخلاصه در یک گرامی داشت معمولی و مناسبتی شود چراکه تعمیق و تداوم حرکت های انقلابی و استکبار ستیزی مردم ایران و دیگر آزادگان تاریخ، جملگی نوعی ۱۳ آبان های مکرر تاریخ است .

حتی اگر جریان عظیم پیاده روی و قیام جهانی اربعین و صحنه های عاشورایی این سال های بین نجف تا کربلا را در امتداد اقدام انقلابی ، بصیرت، موقعیت شناسی وشجاعت دانشجویان مسلمان و انقلابی تسخیر کننده لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳آبان ۵۸ بدانیم ، راه خطانرفته ایم چرا که تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در این روز بزرگ ، نقطه بلوغ اتقلابی بودکه نجات بشریت از ظلم ظالمان را رسالت خود می دانست و می داند.

اگر در آن روز تاریخی ، هیمنه پوشالی آمریکار در کار زار انقلاب دوم شکسته نمی شد ، کسی امروز نه باور می کرد و نه جرائت داشت که در کنار سفارت آمریکا و در دل ائتلاف استکبار جهانی ، با پای پیاده در رزمایش جهانی مستضعفین در خاک عراق شرکت نماید و شعار لبیک یا حسین سردهد.!

امروز و در سی و نهمین سال تسخیر فسادخانه آمریکا وچهلمین بهار پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی قرار داریم و گذشت زمان و تجارب انبوه روزانه دشمنی های آمریکاچ  ثابت کرد که دشمنی آمریکا با ملت ایران ، مبنایی تر از آن چیزی است که دیگران فکر می کردند. آمریکا با روحیه بیداری و خودباوری و اعتماد به نفس ملت ایران و با اساس تمدن ایرانی اسلامی  سر ستیز دارد.حال چه موشک داشته باشیم و چه نداشته باشیم ؟چه برجام و اف ای تی اف باشد و چه نباشد ؟چه حقوق بشر باشد و چه نباشد و قص علی هذا

….مگر در کودتای ۲۸ مرداد و سرنگونی دولت مصدق که به آمریکا اعتماد داشت ، مگر در بلوکه کردن دارایی های ایران در بدو انقلاب ، مگر در پناه دادن به شاه خائن و طراحی کودتای نوژه و عملیات دلتا در طبس ، مگر در سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران و … ،مسئله هسته ای و موشکی و حقوق بشر و … در کار بود.؟

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا ، یک اقدام معمولی نبود ، یک اقدام احساساتی و فاقد بینش نبود ، هرچند که شبهه می کنند که در عرف بین الملل ، سفارت کشور جز ء خاک کشور است و مصون از تعرض، اما وقتی که کشور میزبان ، بخشی از خاک خود  را با کاربری سفارت و انجام امور دیپلماتیک به کشور دیگری واگذار می نماید ، کشور مهمان حق تغییر کاربری از اقدام  دیپلماتیک به کار جاسوسی و شنود و توطئه گری وتشکیل مرکز فرماندهی برای عملیات تخریبی علیه کشور میزبان وسایر کشور های منطقه را ندارد.
اگر اینگونه نبود ، علت سوزاندن و خردکردن آن همه سند در هنگام درگیری ها توسط عوامل سفارت چه بود.؟ علی رغم اینکه سندهای زیادی هم به دست آمد .

آنچه را که این روزها ، همگان در آینه عملکرد آمریکا می بینند ، ۵۰ سال پیش امام راحل ما در خشت های خام دیوار های سفارت آمریکا دیده بود که بارها فرمود آمریکا ام الفساد قرن ، شیطان بزرگ و دشمن شماره یک ملت ایران هست و هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید.

از این رو ،۱۳ آبان را نباید در یک روز خلاصه کرد چرا که در این روز در تاریخ انقلاب ما حوادث عبرت آموزی رخ داده است که هرکدام خود منشاء  یک حرکت پیش برنده بودند و ۱۳آبان ۵۸ ، عزت خواهی یک ملت بود که از آستین جوانان آن برای انتقام تاریخی ازدشمنی های آمریکا بیرون آمد و پرده تزویر جریان لیبرال را بالا زد .

لذ امسال باید این روز را به روز بالا زدن پرده های تزویر غربگرایان ونوکران داخلی پیش برنده اهداف خیانت بار آمریکا در داخل کشورمان تبدیل کنیم.

هنوز فراموش نکرده ایم آن روزهای نزدیک را که  برخی از دولت مردان ما در جریان مذاکرات هسته ای و هنگام زمینه سازی برای انعقاد نطفه ناپاک برجام ، آشکار و پنهان توصیه می کردند که مراسم ۱۳ آبان را خیلی پر رنگ نکنید تا بتوانیم به توافق خوب برسیم که به زعم باطلشان به اهداف خود هم رسیدند.

اما حالا که آمریکا از آن توافق خوب به تعبیر تدبیریان خارج و روز گذشته هم صراحتا باز گشت مجدد همه تحریم های گذشته به اضافه تحریم های جدید را اعلام کرده است نمی دانیم پاسخ آنها برای اینکه آمریکا ۱۳ آبان امسال را نقطه شروع دشمنی و خباثت های جدیدخود قرارداده است چیست.؟ امایقینا حضور ملت ایران و خصوصا دانش آموزان و دانشجویان در مراسم استکبار ستیزی ۱۳آبان امسال ، پاسخ محکم تری به آمریکاو اعلام انزجار مجدد از استکبار وصهیونیسم جهانی ونوکران داخلی و منطقه ای شان خواهد شد.

نورالدین قدیمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.