امروز: سه شنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 5896
نسخه چاپی

دلبستگان به دشمن پشیمان خواهندشد.!؟

اتحادیه اروپا ، قابل اعتماد نیست و شایسته است دولتمردان به جای دوختن چشم امید به آنها وبه غرب وشرق، برتوانمندی های داخلی و داشته های خودمان تکیه کنند، زیرا تکیه برکدخدای خیالی شان جواب نداده و نخواهد داد.!

۱- عباس عراقچی معاون جواد ظریف، در گفتگو با خبرنگاران درایتالیا گفت: اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی به تعهدات اقتصادی خود در قبال برجام عمل نکرده آند.

۲- خدای متعال در آیات ۵۱ و ۵۲ سوره مائده می فرماید:”اى کسانى که ایمان آورده اید، یهود و نصاری را دوستان خود مگیرید که آنان دوست یکدیگرند و کسى که آنان را دوست بدارد خود او نیز از ایشان است… اینان به سوى یهود و نصارا مى‌شتابند و مى‌گویند: ما بیم آن داریم که بلا بر سر ما آید- غافل از اینکه چه بسا خداى تعالى از ناحیه خود فتحى آورده و آن وقت است که این بیماردلان نسبت به آنچه در دل پنهان مى‌داشتند پشیمان شوند.”

۳- نزدیک سه سال ونیم از امضای برجام گذشت و غرب گرایان و کدخداباوران جاخوش کرده در دولت تدبیر وامید، به بهانه عمل به تعهدات برجامی، بدون بهره مندی از کوچکترین سودی از این تفاهم نامه، بخش اعظمی از توان و تاسیسات هسته ای ایران را نابودکردند ولی غرب در همان جایی ایستاده است که بود و امروز هم در یک تقسیم کار آشکار، آمریکا از برجام خارج وتحریم می کند واروپا با نشان دادن آب نبات چوبی و وعده های پوچ و توخالی به دولتیان زبان دنیا فهم !؟

وعده های سرخرمن به ما می دهدو…
۵- ای کاش می شد به دولتیان مثلا تدبیری و قهرمانان دیپلماسی فهماند که: اتحادیه اروپا هم به مانند آمریکا قابل اعتماد نیست، به این دلایل  سوابق استعمارگری اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا،مانند انگلیس و فرانسه غیره.

نص صریح آیات قرآن (بقره/۱۲۰ و۲۱۷) که یهود و نصاری و سایر دشمنان اسلام، تا تسلط کامل برمسلمین، مقابله و مبارزه با آنان را ادامه خواهند داد.

اروپائی ها حتی قبل از خروج آمریکا از برجام هم همکاری لازم را با ایران نداشتند ودر حال حاضر هم ممکن است مدتی، فرصت سوزی کرده و فقط به پایبند بودن به تعهدات حرف بزنند،

البته فقط حرف،نه عمل. چنان که در چندین سال گذشته وحتی در پیمان سعد آباد نشان دادند که از هر بهانه ای به عنوان فرصت استفاده می کنند تا پیشرفت و ترقی را از ایران سلب کنندو…
نتیجه:
همچنان که رهبرحکیم وفرزانه انقلاب فرمودند« من به این سه کشور هم اعتماد ندارم»لذا اتحادیه اروپا ، قابل اعتماد نیست و شایسته است دولتمردان به جای دوختن چشم امید به آنها وبه غرب وشرق، برتوانمندی های داخلی و داشته های خودمان تکیه کنند، زیرا تکیه برکدخدای خیالی شان جواب نداده و نخواهد داد.!

آقایان باید باورکنند که امید واهی به برجام اروپایی کاملا بی خردانه وفرصت سوزی است وکشور های اروپایی، همچنان که عباس عراقچی گفته، هیچ قدمی برای رفع مشکلات کشورمان برنخواهند داشت. همچنان که در گذشته برنداشته اند.!

نورالدین قدیمی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.