امروز: سه شنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۷ [ سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال ]

شناسه‌ی خبر: 804
نسخه چاپی
آل‌اسحاق، عضو هیات موسس "جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی":

می‌توانیم به نقطه مطلوب، برگردیم

عضو هیئت مؤسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: قرار است جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، حرکتی از پایین به بالا داشته باشد و نیروهایی که شاخصه و ملاک‌هایشان انقلابی است، این ائتلاف را تشکیل دادند.

«در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی نگاه مجموعه‌ای، با دید باز غیرحزبی وجود دارد».

یحیی آل اسحاق با بیان این مطلب در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، به ویژگی‌های جبهه و تفاوت آن با حزب اشاره کرد و گفت: تفاوت جبهه با حزب و گروه در این است که جبهه حزب نیست، از ابتدا نیز این موضوع مطرح شده که قرار است در میان اصولگرایان، یک جریان فراحزبی و فراجناحی تشکیل شود.

آل اسحاق به تبیین روند تصمیم‌گیری در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: شاخصه‌های جبهه مردمی این است که نیروهای مردمی با تکیه بر مردم شکل گرفته و تصمیمات از پایین به بالا گرفته می شود و این گونه نیست که از بالا در حوزه‌های مختلف تصمیم‌گیری و بعد ابلاغ شود.

عضو هیئت مؤسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب در ادامه گفت: قرار است این جبهه، حرکت از پایین به بالا داشته باشد و نیروهایی که شاخصه و ملاک‌هایشان انقلابی است این ائتلاف را تشکیل دادند.

آل اسحاق با اشاره به اینکه این حرکت از حدود یکسال و نیم پیش از سوی دلسوزان انقلاب با بررسی مسائل جاری کشور در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و … آغاز شد، افزود: دوستان نقاط قوت و ضعف را بررسی کردند و نتیجه این شد که وضعیت مطلوب نداریم و باید چرایی آن را تحلیل کنیم.به گفته او، ما در حوزه امنیت، رقابت‌های فرهنگی و اقتدار منطقه‌ای نقاط مثبتی داریم اما نقاط ضعفی هم احساس می شد که با اهداف انقلاب و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری فاصله داشتند.

عضو هیات موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی این را هم  گفت که: دوستان در بررسی‌ها به این نتیجه رسیدند که در زمینه‌هایی که موفقیت کسب کرده‌ایم چند علت وجود داشته است. در مواردی که موفق بوده‌ایم اصل انقلاب اسلامی، خط مشی‌ها و دیدگاه‌ها و همچنین ارزش‌های انقلاب ملاک تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی بوده اند، نه افراد.

وی یکی دیگر از عواملی که موجب موفقیت در برخی از زمینه‌ها شده را، باور داشتن مردم نسبت به ایده‌ها و حضور فعال و جدی آنها دانست و افزود: روش انقلابی و محافظه کارانه عمل نکردن نیز موجب موفقیت شده است و البته رکن چهارم حضور مدیران بخش اجرایی و عملیاتی با توانایی، تجربه و علم که به اصل انقلاب باور داشتند، موثر بوده است.

آل اسحاق تأکید کرد: قبل از شکل‌گیری جبهه مردمی با بررسی این ۴ مولفه به این نتیجه رسیدیم که می‌توان به نقاط مطلوب برگردیم و باید ارزش ها را در این مجموعه با دیدگاه وسیع و دوری از تنگ نظری حزبی و گروهی، در یک ظرف جمع کنیم تا امکان موفقیت فراهم شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© تمامی حقوق برای پایگاه اطلاع‌رسانی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی محفوظ است.